Rožyno progimnazijoje šurmuliavo Kaziuko mugė „Barankynė“

Rožyno progimnazijos bendruomenė pavasarį kasmet pasitinka linksmai. Kovo 4 dieną mokinius kvietė ne skambutis, o akordeono garsai. Vaikai rinkosi ne į pamokas, o nuo pat ryto vadovaujami folkloro ansamblio ,,Raskila‘‘ sukosi šokio ratelyje. Vyko tautinių dainų ir šokių pamoka. Šoko, žaidė ir dainavo ne tik Rožyno mokiniai, bet ir ,,Rūtos‘‘ bei ,,Pušynėlio‘‘ darželių auklėtiniai.

Po smagių ratelių visus į mugę vadino kviesliai ir siūlė pirkti savo pagamintas prekes. Aplinkui girdėjosi šūksniai: ,,Kam saldainių, kam riestainių, kam puodynių, kam švilpynių?‘‘ Ant stalų puikavosi naminė duonelė, pyragaičiai, blynai, medus ir kitokie gardumynai. Akį traukė mezginiai, nėriniai, papuošalai, per technologijų bei dailės pamokas vaikų išpjaustyti paukšteliai, paršiukai, nulipdyti keramikos darbeliai. Buvo puiki proga susitikti tėveliams, seneliams – pirkti, parduoti ar šiaip pasišnekučiuoti.

Pasiklausę liaudiškos muzikos, mugėje nusižiūrėję vieną kitą gražesnį raštą, mokiniai sugrįžę į klases kūrė tautines juostas, kuriomis papuošė mokyklą. Iš popieriaus išlankstyti paukšteliai ir spalvingi drugeliai nutūps įvairiose progimnazijos erdvėse ir primins, kad mes, kaip ir mūsų senoliai, mokame pasigaminti viską, ko reikia šventei.

Dirbdami drauge pamiršome kasdienius rūpesčius ir mėgavomės švente. Tikimės, kad netradicinė „Pilietiškumo – etnokultūros diena“ bent šiek tiek priartino mokinius prie tautos kultūros vertybių ir padės tęsti gyvąją Kaziuko mugės tradiciją.

Rožyno progimnazijos mokytoja Laima Kairienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: