Bendruomenės naujienosReporteris

Rožyno progimnazijos mokiniai – aktyvūs tarptautinio projekto dalyviai

Sausio pabaigoje Lenkijos Jankowice miestelio mokykloje vyko antrasis tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto IVM “Internacionalizacijos valdymas mokykloje” partnerių susitikimas. Stanislawo Stszico vardo mokykloje susitiko mokytojų ir mokinių komandos iš Lietuvos, Prancūzijos, Olandijos, Lenkijos ir Ispanijos. Mokiniai džiaugėsi naujomis pažintimis. Visi buvo svetingai priimti ir apgyvendinti šeimose. Pagrindinė projekto idėja pradėta įgyvendinti nuo pat pirmos susitikimo minutės: intenacionalizacija, bendradarbiavimas ir tarpusavio supratimas tarp skirtingų šalių mokinių buvo jaučiamas kiekviename žingsnyje.

Žvarbų antradienio rytą mokiniai ir mokytojai susirinko erdvioje gimnazijos salėje. Čia mūsų laukė paruoštos užduotys ir žaidimai, kurie padėjo geriau pažinti save ir mūsų naujuosius draugus. Vyko įvairūs pristatymai ir diskusijos, kurios leido papasakoti apie savo šalį ir sužinoti daug naujo apie skirtingas kultūras.

Taip pat mokiniai pademonstravo savo parengtus pristatymus tema ” Mano superherojus”. Pasirodė, kad tas herojus labai įvairus: nuo Davido Bowie iki Supermeno, nuo K.M. Čiurlionio iki Betmano – visi mokinių pristatyti darbai buvo originalūs ir šiuolaikiški. Rožyno progimnazijos
mokinės Germinos Nuobaraitės darbas ” My superhero – Batman” sužavėjo visus.

Visos savaitės metu mokiniai dalyvavo anglų ir vokiečių kalbų pamokose, rengė pristatymus, piešė, kūrė kryžiažodžius ir daug bendravo su savo bendraamžiais.

Mokiniai ir mokytojai vyko į pažintines ekskursijas bei iškylas: aplankė istorinį Krokuvos miestą, Veličkos druskų kasyklas, Rybniko miestelį su senoviška turgaus aikšte, arklių traukiamomis rogėmis keliavo į Tatrų kalnus.

Erasmus + projekto susitikimas buvo puiki patirtis, kuri ilgam išliks mokinių atmintyje ir paskatins naujiems darbams.

 

 

Projekto koordinatorė Rožyno progimnazijos mokytojaVirginija Deksnienė

Siūlome perskaityti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.