Linos Kovalevskienės nuotr.

Rudens mugėje džiaugtasi geriausiais ūkininkais ir puikiu derliumi

Ruduo atneša ramesnį laiką ir atgaivą ūkininkų, kaimo žmonių širdims, kai po didžiųjų vasaros darbų derlių sutvarkius galima atsipūsti ir visiems kartu susirinkus  pasilinksminti, vieni kitais pasidžiaugti. Spalio 1-ąją tradicinėje rudens mugėje Ignalinoje gražiai sudėliota tikra gėrybių mozaika: ryškiausi žiedai, gražiausios turtingojo derliaus puošmenos, spalvingi prekybininkų ir kūrybingi seniūnijų, bendruomenių kiemeliai, kvietę pirkti, skanauti, vaišintis ir smagiai bendrauti. Šventėje pasveikinti geriausi  ūkininkai, būta daug  šypsenų, muzikos, dainų ir šokių… Ir net lietutis nuotaikos nesugadino.

Mugės dalyvius ir svečius sveikino, gražios šventės linkėjo, o ūkininkams ir seniūnijoms už darbus, išmonę ir kūrybingumą dėkojo savivaldybės meras Justas Rasikas ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus vadovė Marijona Lukaševičienė. Visiems linkėta nuostabių akimirkų, malonaus bendravimo, džiaugtasi darbščiais ir perspektyviais Ignalinos krašto ūkininkais, kurie, net ir esant nepalankioms sąlygoms, sugeba užauginti gerą derlių, plėsti savo ūkius, juos modernizuoti ir siekti pačių geriausių rezultatų. Išsakyti linkėjimai savo kraštą mylintiems, puošiantiems, žemę dirbantiems ir tėvų tradicijas tęsiantiems…

Jau 28-ąjį kartą rajone vyksta konkursas „Metų ūkis“. Jį kartu su savivaldybe organizuoja Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyrius, kuris taip pat mugėje šauniai prisistatė. Šiemet pirmąją vietą konkurse komisija skyrė Jolantai ir Sauliui Cicėnams, kurie Naujojo Daugėliškio seniūnijos Vasiulių kaime sėkmingai plečia augalininkystės ūkį, su meile saugo savo tėvų, senelių atminimą. Antrąją vietą konkurse užėmė jaunasis Mielagėnų seniūnijos Gilūtų kaimo ūkininkas Laurynas Raketis, tęsiantis tėvų ūkininkavimą tradiciją. Erika ir Tomas Šimėnai Vidiškių seniūnijos Maksimonių kaime kuria didelį ir gražų sodinininkystės ūkį, kartu su tėvais rūpinasi ,,Obuolių bazės“ sėkminga veikla. Jiems konkurse skirta trečioji vieta. Metų ūkininkams užrištos austinės juostos, įteiktos savivaldybės padėkos ir dovanos. Ūkininkus taip pat sveikino ir seniūnijų, Ignalinos kredito unijos, Žemės ūkio konsultavimo tarnybos atstovai. Meras J. Rasikas laimėtojams linkėjo atsipūsti nuo darbų, pakeisti aplinką ir dovanojo jiems kelių dienų poilsio kuponus.

Mugėje dalyvavęs Europos parlamento narys Bronis Ropė dėkojo savo kraštą mylintiems,  gyvenimą su gimtąja žeme susiejusiems bei tradicijas saugantiems. Kalbėta apie Europos komisijos priimtus sprendimus tramdyti elektros kainų kilimą, linkėta kuo greičiau sulaukti karo Ukrainoje pabaigos, bendromis pastangomis iš krizės išeiti. Savo padėką ir dovaną europarlamentaras įteikė jauniesiems ūkininkams Laurai ir Pavelui Gaidel bei Vidui Grušniui.  Gražia šventė džiaugėsi, organizatoriams, prekybininkams ir seniūnijoms dėkojo Seimo narys Gintautas Kindurys. Jis pasveikino šaunius ūkininkus Tomą Gluchovą bei Ingą ir Mantą Jelinskus.

Savivaldybės įmonės ,,Kompata“ direktorė Rasa Šatienė pasidžiaugė konkurso ,,Gėrybių mozaika iš antrinių žaliavų“ dalyviais. Įmonės palapinėje buvo eksponuojami mažųjų sukurti išradingi darbeliai, pasakota apie antrinių žaliavų rūšiavimo naudą. Direktorė kartu su meru dovanas įteikė Ignalinos ,,Šaltinėlio“ mokyklos ,,Smalsučių“, ,,Drugelių“, ,,Bitučių“ grupėms, taip pat Jovilei Kaukėnaitei, sesutėms Austėjai ir Augustei Urbonaitėms. Vaikai labai kūrybingai parodė, kaip galima panaudoti jau žmogui pasitarnavusius ir dažnai išmetamus daiktus bei medžiagas.

Mugėje sulaukta didelio būrio prekybininkų. Ateities gatvė atiduota sodininkams, gėlininkams, čia prekiauta mėsos gaminiais, rūkyta žuvimi. Laisvės aikštėje – visas margumynas kepinių, ūkininkų produkcijos, dailiųjų amatų prekių… Ypatingo dėmesio susilaukė akį traukiantys seniūnijų kiemeliai. Galėjai tik stebėtis puošybos išmone ir kūrybingumu, šeimininkių sumanumu. Ignalinos seniūnijos kiemelyje gražiai rūko dūmelis, katile virė žuvienė. Dūkšto seniūnija praeinančius kvietė  paskanauti skaniausių pyragų su obuoliais, obuolių sūrio, sulčių, obuolienės, džiovintų obuolių skanėstų ir, žinoma, įvairiausių rūšių obuoliukų iš Rojaus kaimo. Obuolių patiekalų siūlė ir Vidiškės. Daugėliškio seniūnija  pristatė spalvingą svogūnų kiemelį: mokė pinti svogūnų kasas, minti mįsles, žaisti nuotaikingus žaidimus, skanauti patiekalus iš svogūnų, Ceikiniai dainomis ir gražiausiais žodžiais pagerbė morką, Kazitiškis – lietuviškų patiekalų karalienę bulvę, Linkmenys išaukštino gražuolį moliūgą, Mielagėnai – stebuklingų galių turintį ir maistui gerą prieskonį duodantį česnaką. Tverečius gražiai raudonavo prinokusiais pomidorais, Rimšė puikavosi grybais…

Kiemelius aplankė, su žmonėmis bendravo ir vaišių ragavo  meras Justas Rasikas su šeima, mero pavaduotojas Juozas Rokas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, direktorės pavaduotoja Lina Gladkauskienė. Juos lydėjo Marijona Lukaševičienė.

Šventėje koncertavo ir gerą nuotaiką kurti padėjo Ignalinos kultūros centro kapela ,,Ringė“, moterų linijinių šokių kolektyvas, šoko ,,Viva“, ,,Mamba“ merginos. Šventės pabaigoje klausytasi senų gerų Ovidijaus Vyšniausko dainų. Na, o Ignalinoje veikianti ,,Šeimos virtuvėlė“ visus vaišino moliūgiene ir reklamavo spalio pabaigoje kartu su kultūros centru organizuojamą moliūgų žibintų savaitės šventę.

Parengė Lina Kovalevskienė,


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: