Rudens stovykla Raubonių kaime: Pažinkime vieni kitus“!

Vasarai atėjus dažnai matome informaciją apie vaikams ir jaunimui skirtų įvairių stovyklų organizavimą, tačiau kiek mažiau tokio pobūdžio kvietimų skaitome rudenį, prieš moksleivių rudens atostogas. Vaikų ir jaunimo stovykla „Pažinkime vieni kitus“ išsiskiria tuo, jog ypatingą dėmesį skiria ne tik užimtumui, tačiau ir socialinės atskirties mažinimui.

Ketvirtus metus „Pažinkime vieni kitus“ stovyklos organizatoriai rūpinasi vaikų ir jaunimo užimtumu vasaros ir rudens atostogų metu. Stovyklą aplankė ir naujais atradimais džiaugiasi virš 400 dalyvių iš visos Lietuvos. Stovyklos „Pažinkime vieni kitus“ išsikelti tikslai orientuoti į socialinės atskirties mažinimą ugdant bendruomeniškumą tarp vaikų ir jaunimo, įtraukiant į bendrus užsiėmimus žmones su įvairiomis negaliomis; taip pat patyčių, savižudybių, nusikalstamumo prevencija; socialinių įgūdžių, padėsiančių atsispirti įvairiems svaigalams, formavimą.

Spalio 28-30 dienomis Pasvalio rajone Raubonių kaime S.Kvedarauskienės sodyboje „Tatulos vingiai“ II dan karate kyokušin juodo diržo meistro Gintaro Kazilionio ir Lauros Misiukonienės organizuotoje stovykloje dalyvavo ir sėkmingai integravosi sutrikusį intelektą turintys dalyviai ir pirmą kartą stovyklos istorijoje vyko edukacinė veikla su Lietuvos Šaulių sąjungos nariais.

Edukacijoje dalyvavo Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės jaunieji šauliai iš Panevėžio. Stovykloje dalyvavo anykštėnai. Visos trys dienos – pilnos veiklos. Dalyvių pamėgtas „Forumo teatras“, fizinės ir emocinės sveikatos stiprinimas bei prisilietimas prie panevėžiečio Žilvino Kliopmano ir jo draugų su Berno zenenhundų veislės šunimis, aktyvūs fiziniai užsiėmimai atliekant sveikos mankštos judelio elementus. Vaikai ir jaunimas turėjo galimybę poliruoti vadinamąjį Lietuvos auksą – gintarą, Simonos Stasiūnienės ir „Gintarinė amatinė“ pravestoje edukacijoje sužinojo jo gydomąsias savybes, dalyvavo „Lietuvos aviacijos istorija“ parodos atidaryme, domėjosi sveika mityba, susipažino su kovos menų teorija, praktiškai išbandė savigynos pratimus, paremtus karate kyokušin kovos menu.

Stovyklos dalyviai jaunieji policijos rėmėjai atliko saugios aplinkos kūrimo testus. Dalis veiklų vyko Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, kurioje vaikai ir jaunimas susipažino su Pasvalio atviru jaunimo centru ir sudalyvavo nuotaikingame protmūšyje apie Pasvalio miestą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: