Rudens šventėje džiaugtasi geriausiais ūkininkais, turtinga muge, kūrybingais kiemeliais ir rudens peizažais

Ruduo – atgaiva ūkininkų, kaimo žmonių širdims, kai po didžiųjų darbų galima atsipūsti ir visiems kartu susirinkus  vieni kitais bei išaugintomis daržų ir sodų gėrybėmis pasidžiaugti. Spalio 2 dieną Ignalinoje surengtoje Rudens šventėje ,,Ignalinos peizažas“  geros nuotaikos ir gražių reginių tikrai netrūko. Turtinga buvo mugė, prekeivių iš visos Lietuvos prigužėjo tiek, kad jų palapinės keliomis juostomis aikštėje rikiavosi, pilnutėlė buvo ir Ateities gatvė. Šventėje tradiciškai pagerbti geriausi metų ūkininkai, išdalintos padėkos bei dovanos, o šalia seniūnijų kiemelių savo veiklą ir gražius darbus pristatė ir keletas rajono įstaigų. Mugės metu kiemeliuose buvo tapomi rudens peizažai, scenoje pasirodė vietos atlikėjai ir svečiai.

Visus šventėn suėjusius ir suvažiavusius sveikino savivaldybės meras Justas Rasikas, savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė. Jie dėkojo ūkininkams, seniūnijoms, bendruomenėms, įstaigoms, taip gražiai kartu šventę sukūrusiems, o ignaliniečius kvietė smagiai praleisti laiką. Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyriaus pirmininkė Marijona Lukoševičienė džiaugėsi šauniais Ignalinos krašto ūkininkais, dėkojo jiems už meilę savo darbui ir žemei. Ji pristatė jau 22-us metus organizuojamo konkurso „Metų ūkis 2021“ nugalėtojus ir sakė, kad vis sunkiau išrinkti jo nugalėtojus.

Mero padėkos ir dovanos buvo įteiktos pirmą vietą laimėjusiems Gražinai ir Baliui Ragaišiams, Ignalinos rajono Linkmenų seniūnijos Antalksnės kaimo  ūkininkams, kurie sėkmingai užsiima gyvulininkyste. Ignalinos rajono Kazitiškio seniūnijos Ligūnų kaimo ūkininkai Ligita ir Mindaugas Raliai, garsėjantys ekologiška avininkyste, konkurse užėmė 2-ąją vietą, Na, o Vidiškių seniūnijos Makniūnalaukės kaime braškes auginantys Alina ir Pranas Žilėnai sveikinti kaip trečiosios vietos laimėtojai. Šauniausius šių metų ūkininkus sveikino ir Ignalinos kredito unija, Žemės ūkio konsultavimo tarnyba, seniūnai bei bendruomenės nariai. Ūkininkai taip pat visada būna dosnūs ir į šventę  atsineša savo rankomis pelnytų dovanų. Savivaldybės vadovams iškilmingai įteikta naminės duonos ir pyrago.

Gražia švente džiaugėsi ir Europos parlamento narys Bronis Ropė bei Seimo narys Gintautas Kindurys. B. Ropė kalbėjo apie didėsiančią Europos Sąjungos paramą ūkininkams, naujas perspektyvas jaunimui. Savo padėkas ir dovanas europarlamentaras skyrė ūkininkams Jolantai ir Viktorui Trečiokams bei Ievai ir Kęstučiui Čepuliams. Jiems dėkota už inovatyvumą, verslo kaime plėtojimą. Seimo narys Gintautas Kindurys sveikino šaunią bibliotekininkę ir ūkininkę Jolantą Žuromskienę bei modernų gyvulininkystės ūkį pavyzdingai tvarkančius Danguolę ir Zigmantą Kajėnus.

Šalia prekybininkų tradiciškai ir rajono seniūnijos pasirodė, savo kiemelius sumaniai gražiausiomis rudeninėmis puokštėmis, gėrybių kompozicijomis išpuošę kvietė užeiti ir pasigrožėti, kuo jų bendruomenė turtinga, kuo džiaugiasi, kokius amatus puoselėja. Štai Ceikinių kiemelyje buvo mokoma lieti vaško žvakes. Su visais maloniai bendravo ir pabandyti žvakelę nulieti kvietė šio jau nykstančio amato puoselėtoja Laima Mikalkienė iš Šileikiškės kaimo. Laimos šeima augina biteles, o senus korius panaudoja žvakėms. To moteris išmoko iš vyro tėvelių. Ignalinos kraštas visus vaišino žuviene, kiemelyje galėjai apžiūrėti ir laivelį su tinklais, ir tikro žvejo drabužius. Daugybę savo puikių dirbinių mugėje pristatė ir čia pat naujus kūrė medžio drožėjas Saulius Sveikauskas iš Maldanėnų kaimo. Dauguma drožinių – iš liepos. Pasak Sauliaus, šis medis jam mieliausias. Žiūrint į jį drožiantį atrodo, kad tai taip lengva, o medis – minkštas lyg vaškas… Netolies Sauliaus savo rudenišką paveikslą piešė taip pat drožėjas, žinomas liaudies muzikos atlikėjas mielagėniškis Mindaugas Milinavičius.

Bene labiausiai išsipuošę ir poniškiausios buvo Vidiškių damos, dvarišką gyvenimą pristačiusios ir kartu nusifotografuoti kvietusios. Ypač akį traukė iš kukurūzų burbuolių sukurtomis saulėgrąžomis išpuoštas Naujojo Daugėliškio seniūnijos kiemelis. O čia be visų rudens grožybių dar ir margiausios juostos austos, dailūs maži krepšeliai pinti. Rimšė puikavosi rudeniškais koliažais, paveikslėliais, šiaudų žaisliukais ir puikiais sodais. Visokių skanėstų,  gydomųjų augalų bei žolelių arbatų siūlė tverečėnai. Linkmeniškiai puikavosi savo audiniais, mezginiais bei visokiais smulkiais rankdarbiais. Dūkštas kvietė į Rojaus obuolių sodą, vaišino obuolių pyragais ir sūriais… Įspūdingai prisistatė Lietuvos ūkininkų sąjungos Ignalinos skyrius. Prie išpuošto traktoriaus savo paveikslą  tapė ūkininkė Inga Ponomarenko.

Linksmai visus savo kiemelyje sutiko Ignalinos viešosios bibliotekos kolektyvas. Čia galėjai visokių uogienių, moliūgienių paragauti, dovanų gauti ir net receptą namo parsinešti. Ignalinos rajono švietimo ir sporto paslaugų centro Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė visus norinčius mokė dailias užuolaidėles iš popieriaus išsikarpyti. Šitaip savo trobų langus, lentynas ir lentynėles  puošdavo mūsų senoliai. Ignalinos krašto muziejaus darbuotojos kvietė atsakyti į klausimus apie Ignaliną, gauti prizų, arba dėlionę sudėlioti. Savo veiklą sumaniai pristatė ir Ignalinos rajono švietimo pagalbos tarnyba, ,,Šaltinėlio“ mokykla, Visuomenės sveikatos biuras. Visko buvo daug – tik spėk sužiūrėti. O svarbiausia – visų puikus nusiteikimas. Negalėjai nesidžiaugti išmoningais, kūrybingais, talentingais ir darbščiais  mūsų krašto žmonėmis. Tai jie sukūrė šventinę nuotaiką ir įkvėpė mugei šurmulingos dvasios. Kiemelius aplankė ir su seniūnijų, bendruomenių, įstaigų žmonėmis smagiai pabendravo savivaldybės vadovai.

Na, o šventės scenoje ir pačioje aikštėje visą mugės laiką nesiliovė koncertuoti šaunūs dainininkai ir šokėjai. Pasirodė  kaip visad spindintis ir nuotaikingas ansamblis  ,,Atgaiva“ (vad. Vida Ksenzovienė), puikiai dainavo atlikėja Valentina Sinkevič, prisistatė  jaunimo grupė ,,DiVersa” (vad. Ema Trapikienė), džiugino Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos kapela (vad. Irutė Murmienė) bei skambias dainas atliko kartu su savo mokytoja Jurgita Antonoviene pergales konkursuose skinančios sesutės Raminta ir Austėja Akinskaitės.   Gerą nuotaiką dovanojo linijinių šokių kolektyvas ,,Viva Mamba moterys“ (vad. Neringa Kirkilienė) ir smagiai sukęsis bei kartu šokti kvietę ,,Gajos“ šokėjai (vad. Elena Skripkauskienė). Šventės programą įspūdingai užbaigė ilgai lauktas ir šiltai sutiktas dainininkas Martynas Kavaliauskas.

Na, o visi tą dieną nutapyti paveikslai tapo puikia, žmonių kūrybingumą ir bendrą nuotaiką atspindinčia paroda.

Parengė Lina Kovalevskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: