Ruduo – tinkamas metas skiepytis nuo gripo

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) informuoja, kad praėjusią savaitę prasidėjo 2015-2016 m. gripo sezonas, kur bendras sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) siekė 50,04 atv./10 tūkst. gyv., o savaitę prieš tai – 52,68 atv./10 tūkst. gyv. 40-ąją 2015 metų savaitę didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Panevėžio mieste (69,75 atv./10 tūkst. gyv.), mažiausias – Pasvalio rajone (37,00 atv./10 tūkst. gyv.).

Palyginus 2015 ir 2014 metų 40-osios savaitės bendrą sergamumą gripu ir ŪVKTI, matyti, kad sergamumo rodiklis šiais metais išlieka labai panašus (atitinkamai 50,00 ir 50,04 atv./10 tūkst. gyv.).

Nuo 2014 m. 40 sav. pradėti rinkti duomenys apie dėl gripo hospitalizuotus asmenis 2014-2015 m. gripo sezonui. 40-ąją metų savaitę Panevėžio apskrityje dėl gripo hospitalizuotų asmenų neregistruota.

Sergamumo gripu padidėjimas stebimas rudens – žiemos sezonu, todėl siekiant išvengti gripo epidemijų, reikia nepamiršti efektyviausios gripo profilaktikos priemonės – skiepų. Skiepai padės apsisaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: bronchito, plaučių uždegimo, ausų, sinusų, širdies raumens uždegimų ir kitų ligų. Taip pat svarbu imtis ir nespecifinių profilaktikos priemonių. Susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, o kreiptis į savo šeimos gydytoją. Gerti daug skysčių, geriau su vitaminu C. Kuo dažniau plauti rankas, ypač slaugant ligonį ir prieš valgį. Sergančių vaikų neleisti į vaikų kolektyvus bei lankyti sergančių draugų. Kosėjant ir čiaudėjant, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas. Taip pat rekomenduojama dažnai vėdinti bei drėgnu būdu valyti patalpas, tinkamai rengtis, neperšalti, aktyviai leisti laisvalaikį, daugiau valgyti vaisių, daržovių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply