Rugpjūčio 13-oji –Tarptautinė kairiarankių diena. Penktadienis, 13-oji diena

Pirmą kartą Tarptautinė kairiarankių diena paminėta 1992-aisiais metais Britų kairiarankių klubo iniciatyva. Manoma, kad šiuo metu pasaulyje yra apie 15 proc. kairiarankių. Statistika rodo, kad kas penktas garsus žmogus – kairiarankis. Kairiarankiai buvo Liudvikas van Bethovenas, Čarlis Čaplinas, Albertas Einšteinas, Merlin Monro, Mikelandželas, Napoleonas Bonapartas, Aleksandras Puškinas, Levas Tolstojus, Leonardas da Vinčis ir kt. Garsūs kairiarankiai yra Bilas Geitsas, Garis Kasparovas, Polas Makartnis, princas Viljamas, Demi Mur, Silvesteris Stalonė, Nikolė Kidman, Tomas Kruzas, Briusas Vilisas ir kt.
Ilgą laiką vaikai buvo baudžiami, jei rašydavo kaire ranka. Tai laikyta trūkumu. Kairiarankiui dešiniarankių pasaulyje išgyventi ne taip ir paprasta, kai viskas pritaikyta ne jiems. Pastebėta, kad kairiarankiai dažniau nei dešiniarankiai turi miego sutrikimų, tačiau jie yra gabesni matematikai ir architektūrai.
Skaičius 13 laikomas juodųjų jėgų skaičiumi, kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, JAV, net vengiama šiuo skaičiumi numeruoti viešbučių numerius, nuo 12-ojo iš karto peršokama prie 14-ojo. Kartais praleidžiamas ir 13-as aukštas. O kai numeris 13 dar sutampa su penktadieniu, ši diena iš viso laikoma nesėkmių diena. Skaičius 12 laikomas tobulu deriniu (12 mėnesių, 12 Jėzaus apaštalų), o dar vienas vienetas, kurį pridėjus išeitų 13 – tarsi trukdo. Galbūt dėl to 13 laikomas blogu ženklu?

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: