Rugpjūčio 23-ioji – Baltijos kelio diena (Juodojo kaspino diena)

Rugpjūčio 23-ioji – Baltijos kelio diena (Juodojo kaspino diena). Tarptautinė vergų kelio ir vergovės panaikinimo diena. Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti. Internautų diena.
Šiandien prisimename 1939-ųjų metų rugpjūčio 23-iąją, kai Maskvoje buvo pasirašytas baisus išdavystės ir būsimo pasaulinio karo pradžios dokumentas – Molotovo-Ribentropo paktas, kai buvo pasmerktos ištisos tautos, pasmerkta pasaulio taika. Ši diena reiškia ir susitelkimą, pasmerkimą, ryžtą kovoti.
Molotovo ir Ribentropo sutartis padarė didžiulę žalą Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims. Tūkstančiai žmonių buvo nužudyta, šimtai tūkstančių išvežta į vergiją Sibire.
1989 metais šimtai tūkstančių Estijos, Latvijos ir Lietuvos gyventojų, sudarydami gyvą grandinę, susikibo rankomis, siekdami pademonstruoti savo solidarumą. Ši grandinė – Baltijos kelias – nusidriekė nuo Vilniaus iki Talino ir taip simboliškai atskyrė Baltijos valstybes nuo Sovietų Sąjungos, parodė laisvės norą.
1791 m. San Dominge ir Haityje rugpjūčio 23 d. sukilo vergai. Tai buvo pirmas žingsnis vergovės panaikinimo link. UNESCO sprendimu ši diena paskelbta minėtina kaip Tarptautinė vergovės panaikinimo diena.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: