Anykščių r. savivaldybės nuotr.

Rugsėjo 1-ąją Diana Nausėdienė moksleivius bei mokytojus sveikino Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje

Rugsėjo 1-ąją dieną pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje ir su Mokslo ir žinių diena sveikino moksleivius ir mokytojus.

Tradiciškai šventė prasidėjo eisena nuo J. Biliūno gimnazijos link Liudiškių kalvos, Laimės žiburio.

„Gimnazijos bendruomenės tradicija Mokslo ir žinių dieną susirinkti Laimės žiburio papėdėje – ypatinga. Ji primena, kad mokyklose kuriame Lietuvos ateitį, statome vaikų sėkmingo gyvenimo pamatus. Tik dalis mokyklų Lietuvoje turi gilias tradicijas. Būdami šios bendruomenės dalimi semiatės visko, kas gražiausia, ką gali padovanoti Anykščių gamta, šis unikalus Lietuvos kampelis. Jūs esate tų Lietuvos šviesuolių, kurie žymėjo Lietuvos kelią, perėmėjai, jūs geriate iš kultūros, mokslo, žinių šaltinio, iš savo gimtosios vietos. Ir jūs esate nepaprastai stiprūs tol, kol esate vieningi ir kol ieškote prasmės, ieškote draugystės, ieškote meilės, ieškote didelių ir taurių vertybių bei tikite, kad jūsų gyvenimas, žmogaus gyvenimas skirtas ne egzistuoti, o nuveikti kažką ypatingai svarbaus. Kiekvienas savyje auginate kultūrą, kultūrą kuri aplink mus. Lietuvos galia esate Jūs, nes savo žiniomis, iniciatyvomis, kūryba ir darbu statote savo ir Lietuvos Laimės žiburį“,  – mokiniams ir mokytojams sakė D. Nausėdienė.

Mokinius ir mokytojus sveikino ir Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, kuris linkėjo, kad nauji mokslo metai būtų turtingi savo žiniomis, smagūs naujomis pažintimis bei atradimais.

Vėliau Pirmoji ponia aplankė Jono Biliūno gimnazijos muziejų, kur teko ir pačiai išklausyti mokyklos bei krašto istorijos pamoką sėdint mokyklos suole, kurią vedė gimnazijos istorijos mokytojas Gintaras Ražanskas.

Vizito Anykščiuose metu D. Nausėdienė taip pat lankėsi Angelų muziejuje – Sakralinio meno centre, kur kartu su pačiu parodos kuratoriumi Tomu Ivanausku apžiūrėjo Jono Meko gimimo 100-mečiui skirtą fotografijų parodą „Jonas Mekas. Semeniškių idilės“. Vėliau lankydama muziejų trumpam stabtelėjo prie norus pildančio angelo. Anot legendų, šiam angelui pasakius norą ir paskambinus varpeliu, svajonės ima pildytis. Pirmoji ponia pabandė įsitikinti ar tikrai angelas pildo norus…

 

Anykščių r. savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: