Rugsėjo 19-ąją pirmąkart šoks visa Lietuva!

Lietuvos liaudies kultūros centras (LLKC) inicijuoja unikalią etninės kultūros akciją „Visa Lietuva šoka“, kuri vyks rugsėjo 19 d. 17 val. Akcijos tikslas – per tradicinius šokius ir liaudies dainas vienyti Lietuvos žmones, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą.

Pirmą kartą visi šalies gyventojai kviečiami tuo pačiu metu susiburti miestuose, miesteliuose, regionų centruose, šalies sostinėje – visose visuomenei atvirose erdvėse, švietimo, kultūros bei kitose įstaigose – mokytis tradicinių šokių, šokti juos, kartu dainuoti liaudies dainas, muzikuoti.

Vienas didesnių projekto renginių planuojamas Panevėžyje. Savivaldybė visus mokytis šokių kviečia rugsėjo 19 d. 17 val. Laisvės aikštėje. Akcijoje dalyvaus folkloro ansamblis „Raskila“, liaudiškų šokių kolektyvai „Gija“, „Grandinėlė“, „Linas“, „Sidabra“ ir „Verdenė“, mišrusis choras „Čiūto“.

Pasak organizatorių, sumanymas rengti renginį „Visa Lietuva šoka“ yra neatsitiktinis – pastaruoju metu pastebimos atgimstančios liaudies šokių tradicijos, be to, tai itin mėgstamas, populiarus ir lengvai prieinamas laisvalaikio leidimo būdas, teikiantis bendravimo ir vienybės džiaugsmą. Panašiai kaip ir liaudies daina, šokis turi galią burti visuomenę ir didinti svarbaus kultūros tapatumo elemento – folkloro – reikšmę, poveikį ir tęstinumo poreikį. Šokis gali ne tik linksminti, bet ir atlikti edukacinę funkciją. Džiugu, kad lietuviai, folkloro ansamblių nariai, o ypač – jaunimas, vis labiau didžiuojasi tuo, kad nepamiršo savųjų šokių, gerbia ir prisideda prie savo krašto ir šeimos kultūrinių tradicijų gyvavimo.

Ši akcija turėtų tapti ir svarbiu Etnografinių regionų metų įvykiu, padėsiančiu atskleisti regionų tradicinės kultūros ypatumus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *