Rugsėjo 4-oji – Pasaulinė seksualinės sveikatos diena. Pasaulinė barzdų diena. Baltijos jūros diena

Pasaulinė seksualinės sveikatos diena pradėta minėti Pasaulinės seksualinės sveikatos asociacijos (The World Association for Sexual Health – WAS) iniciatyva. 2011 m. jos minėjimą surengė daugiau nei 40 šalių visuose pasaulio žemynuose. Lietuvoje ši diena minima nuo 2012 metų.

Pasaulinė barzdų diena švenčiama pirmąjį rugsėjo šeštadienį. Barzda nuo seno laikoma vyriškumo ir galios simboliu. Barzdočiai minimi istoriniuose šaltiniuose, pasakose, dainose. Barzda siejama su išmintimi, aristokratiškumu. Barzda ir jos šukuosenos – taip pat ir mados dalykas. Pasaulio barzdočių klubuose daugiausiai vyresni vyrai 40-90 metų, tačiau Lietuvos barzdų klube daugėja jaunimo. Barzdų klubas Lietuvoje įteigtas 2011 metais.

Pirmąjį rugsėjo šeštadienį minima ir Baltijos jūros diena. 1988 m. rugsėjį žaliųjų bendrija „Atgaja“ ir Sąjūdis surengė akciją „Baltijos apkabinimas“. Jos metu prie Baltijos jūros iš visos Lietuvos vyko žmonės ir gyva grandine susikibo rankomis, taip siekdami atkreipti dėmesį į kritišką Baltijos jūros ekologinę padėtį. Rankų vainikas nusitęsė ir per Latviją bei Estiją. Tuomet buvo nuspręsta pirmąjį rugsėjo savaitgalį visuomet švęsti Baltijos jūros dieną.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: