Ruošiame naujametinį grojaraštį: populiarių muzikos platformų paieškos triukai

Šventes be mėgstamos muzikos, o ypač be teminio grojaraščio, sunku įsivaizduoti. Muzika padeda susikurti nuotaiką, tad daugumai jos atrinkimas šventei yra savotiškas ritualas, tradicija. Net ir laikais, kai visas gyvenimas verda labiau virtualiai, tradicijų atsisakyti nebūtina.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi populiariausiomis muzikos klausymosi platformomis ir grojaraščius dar lengviau kurti padėsiančias funkcijas.

#1. ,,Spotify“ bibliotekoje šiuo metu yra daugiau nei 50 milijonų dainų. Naršyti muzikos platybėse vartotojams padeda puikiai veikiantys, itin personalizuoti platformos algoritmai.

Detalesnė paieška. Grotuve galite sukonkretinti paiešką pagal laikotarpį, įrašę pasirinktą grupę ar atlikėją ir pageidaujamą laiko tarpą (tarkime, „Arctic Monkeys year: 2000-2010“) – tarp rezultatų matysite tik tas dainas, kurios išleistos nurodytais metais. Norėdami rasti įrašus, kuriuose atlikėjas atlieka kūrinius su kitais muzikantais, šalia atlikėjo ar grupės vardo dėkite „+“ ženklą, tarkime „Drake+“.

Jungtinis grojaraštis. Tiems, kurie ruošiasi virtualiam vakarėliui, pravers bendro grupinio grojaraščio kūrimo galimybė. Sukurkite naują grojaraštį arba pasirinkite jau esamą, spustelėkite dešiniajame ekrano kampe viršuje esančią trijų taškelių ikonėlę, o tada – „Make Collaborative“ (liet. „Jungtinis grojaraštis“). Pasidalinus juo su draugais, šie galės ne tik išklausyti grojaraštį, bet ir papildyti jį savo pasirinktais garso takeliais.

Asmeninė muzikos biblioteka. Jeigu kai kurių dainų ar atlikėjų kataloge nerandate, platforma leidžia į aplikaciją importuoti dainas iš savo įrenginių. Jas galite įtraukti į savo grojaraščius ir klausytis mėgstamiausios muzikos viename grotuve.

#2. „Youtube“. Ko gero, viena populiariausių ir seniausių muzikos grojaraščių kūrimo platformų pasaulyje. Čia galite užsiprenumeruoti savo mėgstamus kanalus, kurti ar išsaugoti kitų grojaraščius, redaguoti ir įkelti vaizdo įrašus ar komentuoti kitų narių patalpintus vaizdo klipus.

Paieškos istorijos sustabdymas. Kartais prireikia iš savo „Youtube“ paskyros leisti draugo ar kito šeimos nario pageidautus vaizdo klipus ar dainas. Atrodo nereikšminga paslauga, tačiau vėliau sistemos algoritmai jums pradeda rekomenduoti būtent šiuos vaizdo įrašus, kaip jūsų mėgstamą turinį.

Kad taip nenutiktų, rekomenduojame sustabdyti automatinį paieškos istorijos saugojimą. Tereikia nueiti į „Settings“ (liet. „Nustatymai“) ir paspausti „Privacy & Location“ (liet. „Privatumas ir lokacija“) ir pažymėti slinktukus prie „Pause watch history“ arba „Pause search history“ (liet. „Sustabdyti peržiūrų istoriją“, „Sustabdyti paieškos istoriją“).

Išskirtinės „Premium“ narystės funkcijos. Bene didžiausias privalumas – su šia naryste muzikos klausysitės nepertraukiamai – be reklamų. Muzika taip pat gros, net jeigu programėlė veiks fone, o tuo metu naudositės kita programėle. Be to, „Youtube Premium“ narystė suteikia galimybę norimas dainas parsisiųsti, kad jas būtų galima perklausyti vėliau, neprisijungus prie interneto ryšio.

#3. „Tidal“. Jeigu vertinate muzikos kokybę, rekomenduojame bene aukščiausią rinkoje garso įrašų kokybę „360 Reality Audio“ siūlančią platformą. Joje yra per 70 mln. skirtingų žanrų garso takelių ir vaizdo įrašų. Galėsite kurti, klausytis ar dalintis savo suasmenintais grojaraščiais, klausytis atlikėjų, takelių ar tinklalaidžių, peržiūrėti jų biografijas, ieškoti panašių atlikėjų, redaguoti grojimo eilę ir daug daugiau.

Nė sekundės tylos. Grotuvas siūlo ir melomanams aktualias funkcijas. Skiltyje „Settings“ (liet. „Nustatymai“) rasite tokias funkcijas, kaip „Shuffle“ (liet. „Maišyti“), „Repeat“ (liet. „Kartoti“) arba „Crossfade“ (liet. „Tolygus perėjimas“). Pastaroji funkcija sujungia garso takelius taip, kad baigiantis groti takelis po truputį nutyla, o naujasis – garsėja. Taip pat galite pasirinkti tokio perėjimo trukmę – nuo 1 iki 12 sekundžių.

Grojaraščių perkėlimas. „Tidal“ siūlo galimybę svetainėje „soundiiz.com“ konvertuoti kitose srautinio turinio platformose esančius jūsų grojaraščius į „Tidal“ grojaraštį. Pavyzdžiui, net 90 proc. „Spotify“ grojaraščių gali būti sėkmingai perkelti į „Tidal“.

#4. „Apple Music“. Vienoje populiariausių pasaulyje muzikos platformų kasdien gausite personalizuotas atlikėjų, grojaraščių, garso įrašų ar radijo stočių rekomendacijas. Čia taip pat galėsite žiūrėti populiariausius muzikinius klipus ir rinktinius vaizdo klipų grojaraščius. Be to, didžioji dauguma grojaraščių yra sukurti ne algoritmų, o žmonių – redaktorių.

Dainų tekstai. Viena mėgstamiausių vakarėlių funkcijų – sinchronizuoti dainų žodžiai. Galėsite lengviau sekti dainos ritmą ir dainuoti kartu su kitais vakarėlio dalyviais.

Radijo stotis „Apple Music 1“. Unikali „Apple Music“ funkcija – visą parą veikianti radijo stotis. Čia galėsite klausytis populiariosios kultūros muzikos, pokalbių laidų su žymiausiais pasaulio atlikėjais ir vedėjais. Šioje radijo stotyje atlikėjai iš viso pasaulio skelbia naujienas bei tiesiogiai bendrauja su savo gerbėjais.

„Apple Music 1“ taip pat yra keletas laidų, skirtų lotynų muzikos klausytojams – „¡Dale Play!, „La Fórmula Radio“ bei stotis „Africa Now Radio with Cuppy“ – transliuojanti vietinę Afrikos muziką.

Papildomai klausytojams „Apple Music“ pasiulė stotis „Apple Music Hits“ – su 80-ųjų, 90-ųjų ir 2000-ųjų populiariausiomis dainomis ir „Apple Music Country“ – kantri muzikos fanams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: