Rūpinimasis darbuotojais Klaipėdos bendrovei atnešė Metų darbovietės vardą

Pasaulį be cigarečių dūmų kuriančios kompanijos „Philip Morris International“ gamykla Lietuvoje pelnė Metų darbovietės vardą. „Philip Morris Lietuva“ nugalėjo didelių įmonių kategorijoje Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose, kuriuos kasmet organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo, Ekonomikos ir inovacijų bei Aplinkos ministerijos. Konkurso komisija, atsižvelgama į socialinės atsakomybės veiklų įgyvendinimą, įmonę įvertino už skaidrią atlygio politiką, darbuotojų sveikatos ir saugos užtikrinimą.

Klaipėdoje veikianti bendrovė – pirmoji užsienio investuotojo plyno lauko investicija Lietuvoje, o dabar ir strategiškai svarbi gamykla. Pagal gamybos apimtis ji yra antra „Philip Morris International“ gamykla Europoje ir ketvirta pasaulyje.

Darbuotojų gerovei – specialios priemonės

„Didžiausias prioritetas – darbuotojų sveikata ir saugumas, tad investuojame į darbo sąlygų gerinimą, suteikiame platų sveikatos naudų paketą, organizuojame sveikatos patikras. Maksimaliam saugumui esame įdiegę papildomas elgsenos stebėjimo bei incidentų fiksavimo sistemas. Toks įvertinimas mums yra patvirtinimas, kad einame teisingu keliu,“ – sakė „Philip Morris Lietuva“ vadovas Bruno Romeu.

Įmonėje veikia Sveikatingumo programa, suteikiamas sportinės veiklos, sveikatingumo paslaugų ir asmeninio tobulėjimo kursų kompensavimo priedas. Praėjusios vasaros metu jo panaudojimo galimybės buvo praplėstos. Įtraukta galimybė kompensuoti darbuotojų vaikų užimtumo vasaros atostogų metu išlaidas. Kadangi dauguma įprastų vaikų užimtumo alternatyvų, tokių kaip stovyklos, atostogos pas senelius ir pan., buvo neprieinamos arba rizikingos, darbuotojai jį galėjo panaudoti vaikų pramogoms bei sporto ar laisvalaikio inventoriui įsigyti.

Įmonėje taip pat puoselėjama darbų saugos kultūra. Sistema „Raportuok pavojų“ skatina darbuotojus informuoti apie nesaugias darbo sąlygas ar elgsenas.

Pandemija paskatino papildomą rūpestį

Jau tryliktą kartą surengtuose Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimuose šiais metais buvo atskirai vertinamos COVID-19 pandemijos prevencijos priemonės. „Philip Morris Lietuva“ sėkmingai kovojo su pandemijos iššūkiais, šalia rūpinimosi darbuotojais ji siekė apsaugoti ir dirbančiųjų šeimas.

„Nuo pat pandemijos pradžios sumažinome visus socialinius kontaktus ir ėmėmės visų saugumo priemonių. Sudaryta specialių situacijų valdymo komanda, visi darbuotojai buvo aprūpinti asmens apsaugos priemonėmis. Žmonėms, kurių darbo pobūdis leidžia, rekomenduojame dirbti iš namų,“ – pasakoja bendrovės vadovas.

Siekiant apsaugoti labiausiai pažeidžiamus darbuotojus buvo nuspręsta vyresniems nei 65 metų darbuotojams sudaryti sąlygas likti namuose ir gauti pilną apmokėjimą už darbą, nepaisant jų darbo pobūdžio.

Atlygis – skaidrus ir teisingas

Bendrovėje taikoma atlygio politika yra visiškai skaidri – visos pozicijos yra įvertintos nepriklausomų ekspertų, joms suteikiama atitinkama atlygio kategorija. Atlygio vertinimo, peržiūros bei skyrimo kriterijai komunikuojami darbuotojams kasmet organizuojamų informacinių sesijų metu.

Darbuotojų atlygio peržiūra vyksta kasmet, atsižvelgiant į veiklos rezultatus. Šis procesas yra automatizuotas. Įmonė šiuo aspektu įvertinta ir tarptautinių ekspertų – 2019 m. „Philip Morris Lietuva“ suteiktas „Equal-Salary“ sertifikatas, patvirtinantis, kad visiems sudaromos vienodos galimybes bei vyrai ir moterys gauna lygiavertį atlyginimą už lygiavertį darbą.

Girdimas darbuotojų balsas

Kad taikomi sprendimai ir priemonės atitiktų darbuotojų lūkesčius, „Philip Morris“ įmonėse visame pasaulyje reguliariai vykdomi nuomonės tyrimai. Vykdomos apklausos apie darbuotojų įsitraukimą į veiklą, vadovavimo kokybę, atlygį bei pripažinimą, tai pat darbų saugą ir aplinkosaugą. Remiantis šių apklausų duomenimis ir Lietuvos įmonėje rengiami veiksmų planai, padedantys kurti tokią aplinką, kurioje kiekvienas darbuotojas jaustųsi gerbiamas, pripažintas ir saugus.

„Philip Morris“ – pirmasis užsienio investuotojas Lietuvoje, įvykdęs plyno lauko investiciją. Nuo 1993-ųjų Lietuvoje veikianti įmonė yra ir viena didžiausių šalies mokesčių mokėtojų. Per pastarąjį dešimtmetį bendrovės „Philip Morris Lietuva“ ir „Philip Morris Baltic“ į Lietuvos valstybės biudžetą sumokėjo daugiau kaip du milijardus eurų įvairių mokesčių. Įmonėse dirba daugiau kaip 1200 darbuotojų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: