Rusijos federalinė antimonopolinė tarnyba leido „Linas Agro Group“ vykdyti koncentraciją įsigyjant „KG Group“

Rusijos federalinė antimonopolinė tarnyba gegužės 6 d. priėmė nutarimą, leidžiantį „Linas Agro Group“ vykdyti koncentraciją, įsigyjant „KG Group“ priklausančias Rusijoje veikiančias įmones.

„Šiemet jau esame gavę leidimus vykdyti įsigijimo sandorį iš 4 šalių atsakingų tarnybų. Rusijos konkurencijos priežiūros institucijos leidimą turėjome gauti dėl to, kad šios šalies pašarų rinkoje veiklą vykdo „KG Group“ priklausanti bendrovė „Vitomek“, kuri gamina pašarų priedus galvijams ir naminiams paukščiams. „Linas Agro Group“ valdomos įmonėsLietuvojegamina pašarus savo reikmėms, o „Linas Agro“ bendrovė vykdo prekybą pašarams skirta žaliava“,– sako Andrius Pranckevičius, AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininko pavaduotojas.

AB „Linas Agro Group“ akcijų pirkimo sutartį dėl AB „Kauno grūdai“, AB „Kaišiadorių paukštynas“ ir AB „Vilniaus paukštynas“ ir susijusių įmonių kontrolinių akcijų paketų įsigijimo sudarė praėjusių metų spalio pradžioje.

AB „Linas Agro Group“ jau yra gavusi leidimus iš Latvijos, Estijos ir Lenkijos konkurencijos priežiūros institucijų. Šiuo metu laukiama Lietuvos konkurencijos tarybos sprendimo dėl koncentracijos vykdymo.

Apie AB „Linas Agro Group“

AB „Linas Agro Group“ kartu su valdomomis įmonėmis sudaro 1991 metais įkurtą įmonių Grupę ir vykdo veiklą keturiose valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Ukrainoje. Grupės įmonėse dirba daugiau kaip 2 100 darbuotojų. Konsoliduotos Grupės pajamos praėjusiais 2019–2020 finansiniais metais siekė 658 mln. eurų.

Grupės įmonės vykdo žemės ūkio žaliavų ir maisto produktų gamybą bei prekybą, tiekia prekes ir paslaugas žemdirbiams. Grupė turi nuosavą trylikos grūdų elevatorių tinklą ir yra vienas didžiausių lietuviškų ir latviškų grūdų eksportuotojų. Taip pat yra vienas iš prekių žemdirbiams (sertifikuotų sėklų, trąšų bei žemės ūkio technikos) tiekimo lyderių Lietuvoje, turi sėklų paruošimo gamyklą. Grupė Lietuvoje valdo septynias žemės ūkio bendroves ir yra stambi pieno gamintoja. Latvijoje grupei priklauso keturios paukštininkystės įmonės: AS „Putnu fabrika Kekava“, CIA „Lielzeltini“, SIA „Broileks“, SIA „Cerova“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: