B.Matelio foto. Autorius – Audrius Petrošius

Rusijos karas prieš Ukrainą nėra politika, tai – masinis civilių žudymas

Bronislovas MATELIS, Seimo narys

Mūsų šalies sportininkai ar menininkai retai paslysta vertindami Rusijos karą prieš Ukrainą. Pasitaiko, tačiau ne tiek daug, kaip kad kai kuriose Vakarų valstybėse. Tokį elgesį dažnai nulemia arba galimybė užsidirbti pinigų, arba negebėjimas suprasti istorijos verpetų.

Įsivaizduokime Antrojo pasaulinio karo metus. Hitlerio esesininkai naikina žydus, grasina veržtis į vis kitas teritorijas, Vokietijos gyventojai sutartinai saliutuoja savo vadui, o kokie nors dailiojo čiuožimo atstovai dalyvauja nacistinės Vokietijos surengtame šou ir dar aiškina, kad jie politikoje nedalyvauja.

Kelių šimtų ukrainiečių vaikų nužudymas, civilių šaudymas gatvėse, moterų prievartavimai ir masinės kapavietės niekuomet nebuvo ir nebus politika. Aiškinti, kad tai, kas vyksta Ukrainoje, yra politika, gali sau leisti tik bailys ar tiesiog bandantis pateisinti kelių tūkstančių eurų uždarbį šokant fašistinėje Rusijoje.

Kažkodėl lenda į galvą mintis, kad Povilas Vanagas bei jo partnerė Margarita Drobiazko dar šį rudenį patys atsisakys Lietuvos pilietybės ir taps tik Rusijos piliečiais.

Nesakau, kad taip turi būti, tuo tekstu nieko neraginu kažkaip pasielgti, bet pamąstykite patys.

Povilas Rusijoje gyvena nuo 18 metų, patys brandžiausi gyvenimo metai, džiaugiantis ir liūdint, asmeninės šventės prabėgo tos visuomenės burbuluose. Tarpusavyje bendrauja rusiškai. Jų turtas irgi yra Rusijoje.

Lietuvos pilietybės Povilo partnerei reikėjo tik dėl vienos priežasties – norėjosi dalyvauti Olimpinėse žaidynėse, o Rusijos rinktinėje yra savų žvaigždžių, ir kur kas labiau spindinčių. Šansas išgarsėti, kaip aš suprantu, niekaip nebuvo susijęs su mūsų šalies vertybėmis.

Kas juos dar galėtų traukti į Lietuvą? Valstybės apdovanojimai atimti, nemaža dalis visuomenės jais nusivylė, galėjo nuoskaudų likti. Europinės vertybės, turiu galvoje jų požiūrį į žmogaus gyvybės vertę Rusijai žudant ukrainiečių vaikus ir suaugusius civilius, juos prievartaujant, jiems yra svetimos.

Manau, kad Rusija dabar turėtų pasiūlyti šiai porai kokią nors rentą ir dar dešimt tiek, kiek jie gavo už tą dalyvavimą Kremliaus surengtame šou.

Jeigu už kruvinus rublius sutiko šokti, tai kodėl turėtų atsisakyti dešimt kartų didesnės sumos už paso pakeitimą. Na, kodėl?


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: