Rusiškos durų varčios užstrigo Lietuvos muitinėje – jose aptikta cigarečių kontrabanda

Sekmadienio popietę Lavoriškių kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė didelę kontrabandą – patikrinus tranzitu per Lietuvą į Rusijos Kaliningrado sritį gabentą baldų krovinį, paaiškėjo, kad dalyje baldų įrengtos slėptuvės su cigaretėmis. Kol kas rasta 80 tūkst. pakelių nelegalių rūkalų, o Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos.

Sekmadienį (spalio 17 d.), apie 14 val. į Lavoriškių kelio postą krovininiu vilkiku „Scania“ atvažiavęs Rusijos pilietis deklaravo iš Maskvos į Rusijos Kaliningrado sritį tranzitu gabenantis 7 tonų baldų krovinį.

Puspriekabėje išties buvo pilna įvairiausių vonios kambario baldų, tačiau muitinės pareigūnams patikrinus mašiną rentgeno kontrolės sistema, kilo įtarimų, jog dalyje baldų įrengtos slėptuvės su kontrabanda.

Detalaus patikrinimo metu paaiškėjo, kad gera dalis baldų (apie 3 tonos durų varčių) tėra priedanga cigarečių kontrabandai. Išardyta tik dalis varčių, bet visose aptiktos slėptuvės su baltarusiškomis cigaretėmis – jau rasta 80 tūkst. pakelių rūkalų „Minsk“. Cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 283 tūkst. eurų.

„Scania“ ir nelegalus krovinys sulaikyti, vilkiko vairuotojas taip pat buvo sulaikytas dviem paroms, artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl kardomųjų priemonių skyrimo.

MKT Vilniaus skyriuje padėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: