Laisvalaikis - Žiniasklaida - 2016-11-09

Rytis Zemkauskas laidą „Mano kiemas“ filmuoja šuns akimis

Lietuvos miestai su geriausiais muzikantais, šuns perspektyvos kamera ir sociologinėmis įžvalgomis – tokia yra unikali laida „Mano kiemas“, naująjį sezoną rodoma šeštadieniais 20.30 val. per „Info TV“.

Televizijos projektas „Mano kiemas” yra unikalus, kaip ir kiti Ryčio Zemkausko sukurti televiziniai formatai. Ši laida neturi vedėjo – vietoje kalbų kadre ar už kadro čia grojama. Grojama visur: Jurga Šeduikytė Smiltynėje su vaizdu į Klaipėdos uostą. Jai už nugaros tarsi du kalnai prasilenkia didžiuliai kruiziniai laivai. Justė Arlauskaitė – Jazzu dainuoja daugiabučio kieme Vilniaus Karoliniškėse, o vietiniai gyventojai susirenka klausytis ir gauti autografą. Pianiną Justės akompaniatoriui teko atridenti ant ratukų pusantro kilometro Karoliniškių gatvėmis. Šiauliečiai rokeriai „Colours of Bubbles” įgarsina laidą apie Šiaulių senamiestį. Laidoje apie savo miestą pasakoja legendinis „Biksas” Gintas Gascevičius. Kauniečiai rokeriai „Mountainside” drebina istorinį Palemono plytų gamyklos peizažą ir palemoniečiai sako, kad čia būtų gerai surengti roko festivalį, nes žiauriai gerai skamba. O jeigu dar jie žinotų, kad „Mountainside” grupės gitaristas Rytis Bulota šiaip jau yra filosofas ir mokslų daktaras…

Laida unikali ir savo „šuns akių lygio” filmavimo kamera, sklendžiančia pažeme ir filmuojančia mūsų gimtuosius miestus taip, kaip niekas nebandė. Kažkur virš bažnyčių ir daugiabučių bokštų sklando kita – drono kameros akis ir mato, kad ant mokyklos stogo kažkas pametė aitvarą. Laida unikali ir tuo, kad ji transliuojama atskiromis serijomis. Rytis Zemkauskas kartu su operatoriumi Gvidu Kovėra ir režisieriumi Ričardu Rickevičiumi kuria nedideles serijas po 6 – 12 laidų ir „Info TV“ jas transliuoja nuo 2013 metų. 2014 laida apdovanota „Pragiedrulių” premija. Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas ir „Mano kiemas” yra viena iš fondo sėkmės istorijų.

Naujasis „Mano kiemo” sezonas jau prasidėjo. Šį kartą net dvylika laidų Biržuose, Vilniuje, Šiauliuose, Utenoje, Kaune, Tauragėje… Apie savo kiemą pasakos Domantas Razauskas, padavėja Božena, gamtos fotografas pravarde Dantis, anonimas grafiti meistras, kolekcininkas, geriau linkęs būti anonimu, istorikai, balandininkas, hipis, tetulės ir vaikai iš daugiabučių.

Per trejetą gyvavimo metų „Mano kiemas” tapo ne tik žiūrovų pamėgta pramogine laida, bet ir sociologine studija, bandančia sukurti lietuvio miestiečio paveikslą. Kokie yra lietuviški miestai? Kiek mumyse miestiečio? Ką reiškia būti miestiečiu? Kas kaimą padaro miestu? Šio sezono laidose pasakojame apie miesto želdinius Utenoje, apie bendruomenių kūrimą Tauragėje ir Vilniaus Antakalnyje, apie intymios ir viešos erdvės santykius Šiauliuose, apie modernaus ir postmodernaus miesto fantaziją Vilniaus Pilaitėje, apie kontrkultūros gimimą Kauno Šilainiuose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: