Rytmetis „Kaip margutis rieda saulė“

Kasmet, atbudus gamtai ir sugrįžus paukščiams, švenčiama gražiausia pavasario šventė – Velykos. Nors kiekvienas šią šventę švenčiame savaip, tačiau lietuvių liaudies papročių mes vis tiek laikomės.

Kovo 22 dieną pavasariškai margučiais pasipuošusi „Židinio“ biblioteka sukvietė mažuosius darželinukus su auklėtojomis iš Panevėžio lopšelių – darželių „Kregždutė“, „Jūratė“ ir „Žilvinas“ pasidžiaugti ir kartu atsakyti į klausimą, ką daryti, kad Velykos būtų pati įdomiausia ir linksmiausia šventė. Vaikus maloniai pasitiko bibliotekininkė Lina, kuri supažindino vaikus su pagrindinėmis Velykų šventės tradicijomis ir papročiais. Su džiaugsmo šypsenom veiduose vaikai pasakojo, kokiais būdais patys ar su tėveliais margina kiaušinius, minė mįsles, sužinojo, kokią prasmę turi margučių spalvos. Mažieji svečiai deklamavo eilėraščius, dainavo velykines daineles, žaidė žaidimus, šoko polką. Visus lydėjo džiugi pavasariška nuotaika.

Šventė baigėsi, tačiau ji visus palietė gėrio spinduliais, o vaikų šypsenos ir už lango bundanti gamta pakylėjo kiekvieno iš mūsų širdis.

Lina Kučinskienė
„Židinio“ bibliotekos vyresn. bibliotekininkė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: