S. Gentvilas jau kitais metais žada naują automobilių taršos mokestį

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad jau nuo kitų metų turėtų būti įvestas naujas automobilių taršos mokestis gyventojams. „Laisvės TV“ žurnalistų Birutės Davidonytės ir Dovydo Pancerovo pokalbių laidoje ministras neigė Aplinkos apsaugos departamento direktorės kaltinimus spaudimu ir pripažino apie miškus pasakęs žodžių, kuriais nesididžiuoja.

Prieš mėnesį Aplinkos apsaugos departamento direktorė Olga Vėbrienė viešai pranešė, kad sulaukė aplinkos ministro spaudimo ir kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimai neteisėto, teisės aktus pažeidžiančio jo elgesio. Prokuratūra suteikė O. Vėbrienei pranešėjos statusą.

Paklaustas, ar darė spaudimą šiai pareigūnei, S. Gentvilas tai neigė: „Tikrai aš nespaudžiau žmogaus.“Jis teigė, kad šis konfliktas yra politinis ir sukurtas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Nuo kitų metų žada naują automobilių taršos mokestį

Aplinkos ministras teigė, kad dabartinis automobilių taršos mokestis, kuris mokamas tik parduodant ir registruojant taršų automobilį, turi būti keičiamas.

„Jis neatspindi taršos, tu gali automobiliu naudotis eilę metų ir nemokėti už jo taršą. Šiandieninis automobilių taršos mokestis pajaunino automobilius vos 20 dienų“, – kalbėjo S. Gentvilas.

Paklaustas, koks bus naujasis automobilių taršos mokestis, aplinkos ministras atsakė: „Greičiausiai bus einama prie metinio mokesčio. Bet jo dizaino ir architektūros aš dar nežinau.“

S. Gentvilas teigė, kad naujas automobilių taršos mokestis turėtų įsigalioti 2022-ųjų sausio 1-ąją, o iki tol turės įvykti diskusijos su visuomene. Ministras tvirtino, kad iš šio mokesčio surinkti pinigai galėtų būti nukreipti viešojo transporto finansavimui ir subsidijoms, padedančioms įsigyti mažiau taršius automobilius.

Žodžiais apie miškus nesididžiuoja

„Miškų temoje esu pasakęs keletą sentencijų, kuriom nesididžiuoju“, – „Laisvės TV“ laidoje sakė S. Gentvilas.

Svarstant S. Gentvilo kandidatūrą į aplinkos ministrus buvo prisiminti kažkada jo feisbuke parašyti žodžiai: „Miškas Lietuvoje kertamas per lėtai. Tai žalinga ir klimatui, ir biudžetui.“

Dabar jis teigė, kad miškų kirtimų didinti neketina, o gamtai svarbiausios vietos turi būti saugomos.

„Šiandien visuomenė yra įsitikinusi, kad Lietuvoje miškai yra naikinami. Kodėl visuomenė mato tuos plynus kirtimus? Nes jie palietė saugomas teritorijas. Ten, kur mes lankomės, ten, kur yra mums brangu, ten, kur mes turim identitetą, aplink miestus apsauginiai miškai. Ir šitas konfliktas nėra sprendimas“, – sakė S.Gentvilas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: