Nuotraukos autorius: Vytautas Dranginis

S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė varžysis asmeninėje keirino rungtyje

Rugpjūčio 4 d. Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis treko dviratininkės Simona Krupeckaitė bei Miglė Marozaitė.

Komandų sprinto lenktynėse penktąją vietą iškovojusios S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė rytoj pradės varžybas asmeninėje keirino rungtyje. Ją 29 sportininkės, suskirstytos į penkias grupeles, pradės nuo pirmo etapo važiavimų. Po dvi greičiausias kiekvieno važiavimo dviratininkes pateks į ketvirtfinalį, o likusios išlikti kovoje dėl medalių bandys taip pat rytoj vyksiančiose paguodos lenktynėse.

Olimpinių žaidynių debiutantė M.Marozaitė pirmame etape lenktyniaus nuo 10.15 val., o S.Krupeckaitė – nuo 10.25 val.

Keirino rungtyje (8 ratai) dviratininkai startuoja paskui elektriniu dviračiu ar motoroleriu važiuojantį lyderį, užimdami burtų tvarka nustatytas pozicijas, ir negali jo lenkti. Kai greitis pasiekia 45 km per val., lyderis pasitraukia ir sportininkės pradeda sprintą.

Jau penktose olimpinėse žaidynėse startuojanti S.Krupeckaitė yra 2010 m. šios rungties pasaulio, 2012 m. Europos ir 2019 m. Europos žaidynių čempionė. 2012 m. Londono olimpinėse žaidynėse ji keirine užėmė septintąją vietą, o 2016 m. Rio de Žaneire buvo dvylikta.

Pasak Lietuvos treko rinktinės trenerio Dmitrijaus Leopoldo, keirino rungtis Japonijoje tiesiog dievinama.

Prieš dešimtmetį pastatytas Idzu velodromas, kuriame vyksta olimpinės treko varžybos, yra pirmasis uždaras olimpinių matmenų (250 m ilgio) trekas Japonijoje. Didžioji dauguma kitų – 333 m, 400 m ir 500 m ilgio ir yra skirti keirinui.

„Idzu mažesnis už Panevėžį, bet ten įsikūrusi pagrindinė Japonijos keirino mokykla. Miestelyje esančią kalvą nuo apačios iki viršaus juosia kelias. Ir prie jo stovi kokie šeši trekai. Visuose treniruojasi sportininkai. O pačiame viršuje, lyg meistriškumo viršūnėje – olimpinis velodromas“, – prieš porą metų jau lankęsis Idzu įspūdžiais dalijosi D.Leopoldas.

Teksto autorius: Marius Grinbergas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: