Sakralios poezijos skaitymai Berčiūnuose

Spalio 5 d. Berčiūnų Lietuvos Kankinių bažnyčioje vyko Sakralios poezijos skaitymai. Skaitymai „Vilties Paukštė“ Berčiūnuose vyko jau ketvirtąjį kartą. Skaitymuose dalyvavo kuriantieji iš Jonavos, Kėdainių Kupiškio, Panevėžio miesto ir rajono. Gražiai į šventę įsijungė kėdainiškė dailininkė Leokadija Mockienė su savo poezija ir jos draugų bažnytinės muzikos ansamblis. Sulaukta klausytojų iš I-ųjų ir II-ųjų Berčiūnų. Poezijos skaitymų šventės dalyvius sveikino Berčiūnų bažnyčios rektorius, kunigas teologijos licenciatas Algirdas Dauknys.

Pirmoje šventės dalyje skambėjo eilės apie gyvenimo esmę, prasme, meilę, pagarbą ir kitus sakralius jausmus. Antroji šventės dalis buvo skirta vokiečių poeto, prozininko, dramaturgo Reinerio Marijos Rilkės filosofinių eilių skaitymams. Gavus kvietimą į šiuos poezijos skaitymus, man teko dar kartą skaityti R. M. Rilkės eiles. Jas nėra parasta skaityti, teko rinktis iš keleto knygų. Vokiečių kalbos nė kiek nesuprantu ir tai apsunkino gilinimąsi į jo kūrybą. Perskaičiau iš „Valandų knygos“ J.Juškaičio verstą „Lyg namelis sargui vynuogyne“ ir iš Duino elegijų septintąją elegiją (vert. A. Danielius). Susirinkusiems primindama apie buvusios R. M. Rilkės skaitymus Paberžėje (Kėdainių r.), pasidžiaugiau, kad jau ne pirmąjį kartą R. M. Rilkės poetinis žodis skamba Berčiūnuose. Už šiuos skaitymus kunigas dovanojo kasetę su R. M. Rilkės skaitymais. Plačiai apie bendravimą su Tėvu Stanislovu (kun. Mykolu Dobrovolskiu), R. M. Rilkės skaitymus kalbėjo Panevėžio dramos teatro aktorius Rimas Teresas. Kvapą gniaužė jo skaitomos R. M. Rilkės eilės.

Šventės rengėjai kun. Algirdas Daunys, Zita Skindzerienė, Berčiūnų bendruomenė (pirm. Juozas Mikšys), kiti geros valios žmonės pasirūpino karšta arbata, šiupyniene, sumuštiniais, malonia pakurto žydinio šiluma.

Ona Striškienė, Panevėžio r. literatų kubo „Polėkis“, Pasvalio literatų klubo „Užuojėja“ narė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: