A. Gudo nuotr.

„Sala, kurios nėra“: spektaklis apie Juozo Miltinio teatro legendą

Gruodžio 3, 4 dienomis Juozo Miltinio dramos teatre įvyks ypatinga, du teatrus apjungsianti premjera – „Sala, kurios nėra“ (rež. Aleksandr Špilevoj). Spektaklis nagrinės išskirtinės Lietuvos teatro asmenybės – Juozo Miltinio ir jo sukurto teatro legendą, iš arčiau pažvelgs į mitais apipintą režisieriaus ir jo bendražygių aplinką. Tai pirmas kartas Panevėžio scenos istorijoje, kai jėgas apjungia du didieji teatrai: Juozo Miltinio dramos teatras ir Panevėžio muzikinis teatras. Spektaklio metu muziką gyvai atliks Martyno Bražo diriguojamas Panevėžio muzikinio teatro orkestras.

Pasak spektaklio kūrėjų, Panevėžio teatro pradžių pradžios istorija apipinta daugybe mitų ir legendų. Pasakojama, kad į Panevėžį atvykę jaunieji aktoriai ir jų mokytojas Juozas Miltinis buvo apgyvendinti Marijonų gatvės vienuolyne, kur jie iš tikrųjų ėmė gyventi kaip tikri meno vienuoliai – visiškai atsidavę menui ir nuolatiniam mokymuisi, neturėdami teisės kurti šeimų, bendrauti su išoriniu pasauliu, linksmintis. Viskas buvo bendra – gyvenamoji vieta, maistas, pinigai, visi vargai ir džiaugsmai. Ne visi tai atlaikė, bet tie, kam pavyko, tapo legendomis. Spektaklio kūrėjai nutarė pažvelgti į tuos sunkius teatro kūrimosi laikus ir pakviesti žiūrovus kartu patyrinėti mitą apie jaunus, aistringus idealistus, pasirengusius paaukoti savo gyvenimus vardan didžiojo meno.

Su režisieriumi Aleksandru Špilevoj spektaklį kartu kuria scenografijos ir kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė, šviesų dailininkas Vilius Vilutis, kompozitorius Mantvydas Leonas Pranulis, vaizdo projekcijų autorius Dinas Marcinkevičius, choreografas Marius Pinigis, Panevėžio muzikinio teatro orkestras ir jo dirigentas bei muzikos vadovas Martynas Bražas, Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: