Šalčininkų kelio poste įkliuvo 1900 eurų kyšį muitininkui siūlęs Baltarusijos pilietis

Vakar, gegužės 4 d., buvo paskirta kardomoji priemonė – dokumentų poėmis – Baltarusijos piliečiui, kuris įtariamas šeštadienį mėginęs papirkti Šalčininkų kelio posto muitinės pareigūną. Muitinės pareigūnai sulaikė krovininį vilkiką, kurį vairavo minėtas asmuo – mašinos kabinoje buvo aptikta cigarečių kontrabanda.

Šeštadienį, gegužės 2 d., apie 20 val. vakaro į Šalčininkų kelio postą iš Baltarusijos vilkiku „Volvo“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo gabenantis įvairių metalų krovinį.

Kai, tikrindamas automobilio kabiną, muitinės pareigūnas čiužinyje aptiko paslėptą cigarečių kontrabandą, mašinos vairuotojas iš rankinės išsitraukė pluoštą banknotų, padėjo juos ant viršutinio gulto ir ištarė – „Pažiūrėk, čia tau…“

Šiuo veiksmu Baltarusijos pilietis „užsidirbo“ ne tik administracinę, bet ir baudžiamąją atsakomybę – dėl mėginimo papirkti valstybės tarnautoją Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauja Vilniaus apygardos Trečiojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Vairuotojui, kuris teisinosi viso labo išdėliojęs daiktus muitininkų apžiūrai (taip pat ir pinigus), vakar buvo skirta kardomoji priemonė – dokumentų poėmis.

Buvo sulaikyta ir jo gabenta kontrabanda – 908 pakeliai baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 3159 eurai. Taip pat sulaikyta ir transporto priemonė – krovininis vilkikas „Volvo“.

Dėl bandymų papirkti muitinės pareigūnus šiemet MKT pareigūnai per pirmą metų ketvirtį jau pradėjo 12 ikiteisminių tyrimų. Pernai tuo pačiu metu buvo pradėti 8 tyrimai.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: