Šalčininkų rajono miške kontrabandininkai įrengė slėptuvę rūkalams

Talkinami vokiečių aviganės Astros Tribonių pasieniečiai Šalčininkų rajono miške sulaikė 8 tūkst. pakelių cigarečių ir du jų nešikus. Be to, VSAT pareigūnai aptiko žemėje įrengtą kontrabandos slėptuvę.

Pirmadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Tribonių pasienio užkardos patruliai vykdė tarnybą Šalčininkų rajono Pašalčies kaimo ribose. Miške, maždaug už 800 metrų nuo sienos su Baltarusija, jie pastebėjo du įtartinus vyrus su nešuliais. VSAT pareigūnai nešikus sulaikė. Paaiškėjo, kad 19-os ir 34-erių Šalčininkų rajono gyventojai gabeno 4 tūkst. pakelių cigarečių „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Į įvykio vietą atvyko kaimyninės Purvėnų pasienio užkardos kinologas su tarnybine vokiečių avigane Astra. Jai teko užduotis patikrinti vietovę. Astra iškart užuodė įtartinus pėdsakus. VSAT pareigūnus šuo mišku į Lietuvos gilumą pavedė apie 200 metrų, kur buvo žemėje įrengta slėptuvė. Joje pasieniečiai rado dar 4 tūkst. pakelių cigarečių „Corona Menthol Super Slims“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Iš viso sulaikyta 8 tūkst. pakelių cigarečių. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 24 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.  Šalčininkų rajono gyventojus pasieniečiai buvo uždarę į areštinę. Po apklausų jie buvo paleisti skyrus kardomąsias priemones rašytinius pasižadėjimus neišvykti ir dokumentų paėmimus.

VSAT Prevencijos skyriaus viršininkas                                                                      Giedrius Mišutis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: