Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šalia Muzikos mokyklos nauja viešoji erdvė

Panevėžio miesto savivaldybė įgyvendina Europos teritorinio bendradarbiavimo programos URBACT pilotinį projektą „Erdvės žmonėms“ (Space 4 People) ir siekia didinti viešųjų erdvių patrauklumą. Šis projektas nagrinėja iššūkius, susijusius su viešosios erdvės naudojimu miestuose. Projektu siekiama dalintis gerosiomis patirtimis ir skatinti viešojo transporto pasiekiamumą, kokybiškos viešosios erdvės gyvybingumą, prieinamumą įvairioms vartotojų grupėms, kurti ateities vizijas, išbandant galimus viešosios erdvės sprendimus. Galimybės skirtingais būdais mėgautis miesto viešosiomis erdvėmis daro jį gyvybingu ir patraukliu, o jų kokybė tampa darnaus miesto dalimi.

„Įgyvendindami projektą „Erdvės žmonėms“ (Space 4 People) nusprendėme ypatingą dėmesį skirti mamoms su mažais vaikais. Maži vaikai būna itin judrūs, smalsūs, todėl siekiant nukreipti mažųjų dėmesį nuo centrinės miesto gatvės, nusprendėme įsigyti vaikišką sensorinę sienelę. Kol bus laukiama atvykstančio viešojo transporto, mažieji panevėžiečiai galės smagiai leisti laiką prie sienelės. Be to, taip ne tik bus užtikrinamas saugumas, bet ir žinant, kad maži vaikai būna nekantrūs, jiems neprailgs laikas laukiant autobuso“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Vaikiška sensorinė sienelė pastatyta centrinėje miesto dalyje šalia Muzikos mokyklos esančioje autobusų sustojimo aikštelėje. Tai jau ne pirma mažos apimties Savivaldybės vykdyta iniciatyva, siekiant padaryti miestą patrauklesnį ir patogesnį jo gyventojams.

Primename, kad projekto „Erdvės žmonėms“ įgyvendinimo metu buvo sukurtas integruotas veiksmų planas, suteikiantis galimybę reaguoti į miesto valdymo ir plėtros politikos iššūkius. Atsižvelgiant į tai, kad VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės, Konsultacijų poliklinikos paslaugomis kasdien naudojasi daug žmonių ir siekiant užtikrinti sklandų gyventojų patekimą į šias įstaigas, praėjusių metų balandį buvo pradėtas naujas autobusų eismas maršrutu Nr.1E „Kniaudiškių g.-„Konsultacijų poliklinika“.  Siekiant išsiaiškinti panevėžiečių nuomonę, kaip jie vertina šį naują viešojo transporto maršrutą, buvo organizuojama apklausa, kurioje savo atsakymus pateikė 181 respondentas. 94 proc. pasisakiusiųjų teigė, kad šis maršrutas panevėžiečiams yra reikalingas, 3 proc. mano priešingai. 76 proc. galvoja, kad šis naujas autobusų maršrutas paskatins gyventojus dažniau rinktis viešąjį transportą. Apklausoje dalyvavę panevėžiečiai pasidžiaugė, kad šis maršrutas labai patogus ir buvo laukiamas ne tik šioje miesto dalyje dirbančių medikų, bet ir jų paslaugomis besinaudojančių panevėžiečių. Pasiūlyta mieste naudoti kuo daugiau ekologiškų transporto priemonių, didinti naujų maršrutų skaičių, siūloma sudaryta grafiką, pagal kurį dažniau kursuotų 1-uoju E maršrutu važiuojantys autobusai.

URBACT programa remia tvarią integruotą Europos miestų plėtrą, skiria lėšų kuriant bendradarbiavimo tinklus, keičiantis patirtimi, atlieka svarbų vaidmenį stiprinant miestų ryšius, keičiantis gerąja praktika ir ieškant novatoriškų sprendimų.

Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Komunikacijos skyrius


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: