Šalies dviračių plento čempionate Gargžduose – E. Strainytės ir I. Konovalovo pergalės

Lietuvos dviračių plento čempionato pavienio starto lenktynes penktadienį Gargžduose laimėjo Ernesta Strainytė („Kvėdarna“) ir Ignatas Konovalovas (FDJ). Ernesta šios rungties šalies čempione tapo pirmą sykį, o Ignatas triumfavo jau septintą kartą.

E. Strainytė 25 km distanciją įveikė per 37 min. 26,2 sek. (vid. greitis – 40,1 km). Sidabro medalį pelnė Justina Jovaišytė (Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG/„Fortūna“), +1.34,4), o bronzos – Ieva Venckutė (Vilniaus miesto SC/„Sietynas“, +3.52,2).

16-ąjį Lietuvos pirmenybių medalį karjeroje iškovojęs I. Konovalovas 34 km distanciją įveikė per 40 min. 31,7 sek. (vid. greitis – 50,3 km/h). Antrą vietą užėmė Gediminas Bagdonas („Ag2r La Mondiale“, +1.40), o trečią – Raimondas Rumšas jaunesnysis („Soligo Amaru Palazzago Sirio“, +2.15). Gediminas pelnė 12-ąjį šalies pirmenybių medalį, o Raimondas bronzą iškovojo antrus metus iš eilės. Ketvirtas buvo Evaldas Šiškevičius („Delko Marseille Provence KTM“, +2.46,1), penktas – Darijus Džervus („Vėtrungė“, +4.40), o šeštas – Edgaras Kovaliovas („Top Team – Ultrabike“, +5.22,5).

Jaunimo (iki 23 metų) grupėje šalies čempionu tapo Venantas Lašinis („Staki – Technorama“). Jis 30 km distanciją įveikė per 39 min. 19,5 sek. (vid. greitis – 45,8 km/h) ir antrą vietą užėmusį Arvydą Birenį (Klaipėdos „Viesulo“ SC/„Klaipėda“) pranoko vos 1,2 sek. Bronzą pelnė Justas Beniušis (Klaipėdos „Viesulo“ SC/„Klaipėda“, +1.26,3).

Jaunių merginų lenktynes (20 km) laimėjo Akvilė Gedraitytė (Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG/„Fortūna“; 28.34,9). Antra buvo Regina Stegvilaitė (Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG/„Fortūna“; +11,6 sek.), o trečia – Kristina Kazlauskaitė (Panevėžio KKSC – R. Sargūno SG/„El-Eko Sport“; +58,2 sek.).

Jaunių vaikinų lenktynėse (25 km) triumfavo Kęstutis Vaitaitis (Panevėžio KKSC/R. Sargūno SG/„Fortūna“; 33.17,1). Antrą ir trečią vietas užėmė Klaipėdos „Viesulo“ SC ir „Klaipėdos“ komandos atstovai – atitinkamai Denas Masiulis (+2,9 sek.) ir Romas Zubrickas (+11,3 sek.).

Veteranų lenktynių absoliučioje įskaitoje pirmas klasifikuotas 2002 metų “Tour de France” lenktynių prizininkas Raimondas Rumšas. Italijoje gyvenantis 45-erių metų dviratininkas 20 km distanciją įveikė per 25 min. 58,5 sek. (vid. greitis – 46,2 km/h).

Pavienio starto lenktynėse iš viso dalyvavo 104-i dviratininkai.

Šeštadienį nuo 14.00 val. vyks jaunių merginų, o nuo 16.00 val. – jaunių vaikinų grupinės lenktynės.