Nuotr. Lietuvos bokso federacija / Saulius Čirba

Šalies pirmenybėse Panevėžyje išaiškinti Lietuvos bokso čempionai

Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje baigėsi lapkričio 16-19 dienomis vykęs Lietuvos suaugusiųjų bokso čempionatas, kuriame varžėsi pajėgiausi šalies boksininkai.

Finalinę šalies pirmenybių dieną atidarė moterų svorio kategorijos iki 57 kg dvikova, kurioje šiaulietė Žydrūnė Staškevičiūtė vienbalsiu teisėjų nutarimu 5:0 (30:29, 29:28, 29:28, 29:28, 29:28) nugalėjo kaunietę Viltę Savickaitę.

Svorio kategorijoje iki 63 kg klaipėdietė Beata Galdikaitė čempione tapo po to, kai finalo susitikimas trečiajame raunde buvo nutrauktas dėl traumos, kurį patyrė kalvariškė Saulė Kardokaitė.

Panaši kovos pabaiga buvo užfiksuota ir svorio kategorijos iki 66 kg finale – šilutiškė Austėja Aučiūtė pirmajame kovos raunde aiškia persvara pranoko pasvalietę Viktoriją Strekaitę.

Svorio kategorijoje iki 70 kg triumfavo kaunietė Augustina Markelionytė, kurios varžovė biržietė Gabrielė Sernaitė į ringą finalinėje kovoje neužlipo.

Tas pats nutiko ir moterų svorio kategorijoje iki 81 kg, kurioje triumfavo tauragiškė Iveta Lešinskytė – su ja kovoti finale atsisakė boksininkė iš Tauragės Iveta Majauskaitė.

Vėliau į ringą lipo vyrai. Svorio kategorijos iki 57 kg finale kėdainiškis Mindaugas Bankauskas aiškia persvara antrajame raunde įveikė kaunietį Nedą Keršulį.

Svorio kategorijos iki 60 kg finale vienbalsiu teisėjų sprendimu triumfavo kaunietis Lukas Simonavičius, rezultatu 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27) nurungęs marijampolietį Henriką Kuniauską.

Kaunietis Gilvinas Lukošiūnas svorio kategorijos iki 63,5 kg finale 3:1 (28:29, 30:27, 28:28, 29:28, 30:27) pranoko kitą kaunietį Andriejų Lavrenovą ir trečią kartą tapo šalies čempionu.

Svorio kategorijos iki 67 kg finale jonaviškis Alanas Plavko rezultatu 4:1 (29:28, 29:28, 29:28, 29:27, 28:29) įveikė kaunietį Laimoną Raibikį ir neleido pastarajam antrą kartą iš eilės tapti Lietuvos čempionu.

Visaginietis Aleksandras Trofimčiukas laimėjo svorio kategorijos iki 71 kg finalą, kai pergalę rezultatu 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 29:28) iškovojo prieš kaunietį Eriką Laurikietį.

Kaunietis Vytautas Balsys svorio kategorijoje iki 75 kg šalies pirmenybių nugalėtoju tapo be kovos – jo varžovas iš Kauno Lukas Kamnevas finaliniame susitikime dėl patirtos traumos nekovojo.

Svorio kategorijos iki 80 kg finale Lietuvos čempiono vardą trečią kartą iš eilės pelnė kaunietis Robertas Liorančas, rezultatu 5:0 (30:27, 29:28, 30:27, 30:27, 30:27) įveikęs vilnietį Eigirdą Kasmočių.

Dviejų kauniečių finalinė akistata svorio kategorijoje iki 86 kg neįvyko – Aras Dudėnas tapo Lietuvos čempionu, nes Augustas Garmus į ringą kovoti neužlipo.

Svorio kategorijoje iki 92 kg kaunietis Simonas Urbonavičius vienbalsiu teisėjų sprendimu 5:0 (29:28, 29:28, 30:27, 29:28, 30:27) pranoko vilnietį Darių Vaišnoravičių ir apgynė Lietuvos čempiono titulą.

Paskutinėje Lietuvos čempionato akistatoje bokso mylėtojų laukė kauniečių dvikova. Svorio kategorijoje virš 92 kg triumfavo Jonas Jazevičius, kuris rezultatu 4:1 (30:26, 30:26, 30:27, 29:27, 28:29) nugalėjo Algirdą Baniulį ir susigrąžino pernai prarastą Lietuvos čempiono vardą.

Apdovanojant svorio kategorijos iki 92 kg prizininkus buvo pagerbtas bokso karjerą šiame Lietuvos čempionate baigęs 7 kartus šalies pirmenybių laimėtojas Tadas Tamašauskas.

„Bandysiu apsiprasti. Labai keista į viską žiūrėti iš šono ir nedalyvauti pačiam, bet anksčiau ar vėliau viskam ateina pabaiga. Kadangi turiu savo klubą ir treniruoju, nuo bokso toli tikrai nepabėgsiu. Labai smagu, kad šiandien likau nepamirštas ir turėjau galimybę atsisveikinti su tokiu gražiu akcentu“, – atviravo T. Tamašauskas.

Lietuvos čempionėmis be kovų tapo tauragiškės Gerda Kutujevaitė (iki 48 kg) ir Rugilė Altaravičiūtė (iki 52 kg), kėdainiškė Gabrielė Ragoziūtė (iki 54 kg), klaipėdietė Ana Starovoitova (iki 60 kg), pasaulio ir Europos čempionė, kaunietė Gabrielė Stonkutė (iki 75 kg) ir šilutiškė Agnė Kilpienė (virš 81 kg).

Šalies pirmenybių nugalėtojais be konkurencijos tapo ir dviejų svorio kategorijų atstovai vyrai – kalvariškis Mantvydas Leonavičius (iki 48 kg) ir marijampolietis Gabrielius Mačiulis (iki 51 kg).

„Noriu už visą bokso bendruomenę pasidžiaugti, kad renginio organizacija buvo labai aukšto lygio ir Panevėžio miestas mus maloniai priėmė. Labai džiaugiamės, kad turime naujas pajėgias vyrų ir moterų rinktines, o dabar liks laikas siekti rezultatų pasaulinėse arenose.

Šis čempionatas yra pagrindinis atrankos akcentas formuojant Lietuvos bokso rinktines, kurios atstovaus Lietuvai kitais metais vyksiančiose atrankose į 2024 metų Paryžiaus olimpines žaidynes“, – šalies čempionatą apžvelgė Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šalūga.

Lietuvos čempionate dalyvavo 99 boksininkai (80 vyrų ir 19 moterų) ir tai buvo didžiausias dalyvių skaičius šalies bokso pirmenybėse per pastarąjį dešimtmetį.