Lietuvos naujienos - Sportas - 2015-05-27

Šalies ugniagesiai varžysis dėl stipriausio ugniagesio vardo

Ar bus pagerintas praėjusių metų stipriausio ugniagesio varžybų rekordas, ar ugniagesiams šiemet pavyks įveikti rungtis greičiau nei per pusantros minutės? Tai paaiškės gegužės 29 d. Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos rengiamose tarptautinėse „Stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybose“.

Jų pradžia – 10.30 val. Varžybos vyks Rotušės aikštėje, Vilniuje. Jose ugniagesiai gelbėtojai iš Lietuvos ir kaimyninių šalių varžysis 4 (lipimo į bokštą, svorio stūmimo kūju, slalomo ir vandens tiekimo bei nukentėjusiojo pernešimo) rungtyse. Užduotis jie atliks vilkėdami apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, užsidėję suslėgtojo oro aparatus ir kaukes. Stipriausio ugniagesio vardą iškovos tas, kuriam pavyks greičiausiai įveikti šių varžybų rungtis. Varžybų trasą taip pat galės išbandyti ir susirinkę žiūrovai.

„Visos rungtys yra pritaikytos toms užduotims, kurias ugniagesiai atlieka gesindami gaisrus, jų metu gelbėdami žmones ar vykdydami kitus gelbėjimo darbus, – sako Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Rimantas Steponavičius. – Dalyviai, kad jas įveiktų, privalo pademonstruoti ne tik puikius fizinius gebėjimus, bet ir atkaklumą, ištvermę, valią ir ryžtą – visas tas savybes, kurios būtinos ugniagesiui gelbėtojui.“

2014 m. stipriausio ugniagesio vardą iškovojo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Laurynas Urbonavičius, rungtis įveikęs per 1 min. 34,8 s.

Šios varžybos rengiamos ketvirtus metus iš eilės (pirmosios vyko Vilniuje 2012 m., minint Vilniaus miesto priešgaisrinės tarnybos 210 metų sukaktį). Pasak R. Steponavičiaus, jos skatina ugniagesius gelbėtojus tobulėti, supažindina vilniečius su ugniagesio gelbėtojo profesija ir atkreipia visuomenės dėmesį į gaisrus ir kitas nelaimes.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: