„Šaltinėlio” bibliotekoje fotografijos darbų paroda „Švytėjimas”

„Šaltinėlio” bibliotekoje eksponuojama Žilvino Kropo, Aušros Kropienės ir Mėtos Kropaitės fotografijos darbų paroda „ŠVYTĖJIMAS”.

Pasak Ž. Kropo, tai nauja paroda ir naujas alternatyvus fotografavimo procesas – Liumenograma, angliškai (Lumen prints). Tai grįžimas prie pirmykštės fotografijos paslapčių, unikalių fotogramų, pagamintų be fotoaparato, be tamsaus kambario, tai procesas kurį pirmą kartą manau pradėjo naudoti botanikai.

Čia objektai talpinami tiesiai ant šviesai jautraus paviršiaus, ko pasekoje užblokuojamas šviesos srautas ir taip sukuriami objektų siluetai.

Šie švytintys liumenų spaudiniai suteikia nepakartojąmą įspūdį, šviesa kiaurai verią augalą tarsi rentgeno aparatas, taip sukurdamas nuostabų ir magišką botanikos pėdsaką.

Liumenogramos serija pradėta kurti 2018 metais, po metų laiko eksperimentavimo prie šio fotografavimo proceso prisijungė ir mano žmona su dukryte. Jas sužavėjo ir įtraukė šis (ne)lengvas alternatyvus fotografavimo procesas. Mėta ir Aušra sukūrė labai stiprių ir unikalių kūrinių ir tuo pačiu padėjo man užbaigti šį ciklą.

Paroda veiks visą vasario mėnesį. Maloniai kviečiame pasigrožėti.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: