Pixabay nuotr.

Šalyje be elektros dar lieka apie 2 tūkst. klientų

Lyginant su vakar diena, klientų be elektros energijos skaičius sumažėjo daugiau nei 5 tūkst. Šio ryto duomenimis be elektros šalyje lieka apie 2 tūkst. klientų (vakar dieną buvo 7 tūkst.). Vartotojų, kurie be elektros energijos gyvena ilgiausią laiką skaičius stipriai mažėja. Klientų, kurie be elektros nuo sausio 26 d. lieka pavieniai atvejai, kurie bus sutvarkyti per šiandieną. Jiems skiriamas didžiausias prioritetas.

Gedimai nuosekliai šalinami. Išlaikome maksimalias pastangas visus gedimus pašalinti dar per šiandien. Tačiau, galimi pavieniai atvejai, kur to padaryti nepavyks. Po savaitgalio tikimasi grįžti į įprastinį gedimų lygį, tai yra – įprastinis atsijungusių klientų lygis apie 3-4 tūkst. per dieną.

Gedimus penktą parą taiso apie 200 brigadų, tai yra apie 600 žmonių.

Baigiamos tvarkyti atkarpos, kur linijos buvo nutrūkusios keliasdešimtyje taškų, ant jų skirtingose vietose yra užkritę po keliolika medžių, atstačius linijas vienose vietose medžiai lūžta kitose – formuojasi nauji gedimai. Kartais tą pačią liniją atstatinėti tenka net po keturis ar daugiau kartų.

Taip pat, įvyksta pakartotinai gedimai – tik sutvarkius elektros tinklo oro 10 kV liniją identifikuojamai galimi gedimai mažesnės įtampos, 0,4 kV, linijose. Nepašalinus didžiojo gedimo, nematomas ir mažesnės linijos gedimas.

Toliau nuosekliai bendradarbiaujama su savivaldybėmis, vietos seniūnijomis ir miškų urėdijų padaliniais siekiant kuo skubiau atstatyti elektros energijos tiekimą, padėti žmonėms likusiems be elektros.

Gedimų atstatymas tebevyksta, pasitelkti beveik visi įmanomi pajėgumai. Naujausiais, sausio 30 d. 8 val., „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenimis, dėl ant elektros oro linijų nuo gausaus sniego nuvirtusių medžių visoje Lietuvoje be elektros yra apie 2 tūkst. namų ūkių.

Vartotojų be elektros regionuose skaičius:

  • Alytaus regione apie 800
  • Vilniaus regione apie 680
  • Utenos regione apie 550

Visa informacija apie masinius atsijungimus.

Iš viso elektros energijos tiekimas, kuris buvo nutrūkęs ilgiau nei 3 minutes, atnaujintas apie 30 tūkst. klientų (įskaitant pasikartojančius gedimus). Likusi dalis gedimų, apie 40 proc., sutvarkomi automatikos veikimo pagalba.

Primename, kad elektros energijos tiekimo sutrikimų priežastis – šlapio sniego apdraba, kuri susikaupė ant medžių. Neatlaikę sniego svorio medžiai ar jų šakos lūžo ir virto ant skirstomojo elektros tinklo oro linijų.

Atsižvelgiant į situaciją smarkiai sustiprintas klientus telefonu aptarnaujančių specialistų kiekis. Klientų aptarnavimas telefonu vyksta visą parą.

Apie elektros dingimą reiktų pranešti nemokamu trumpuoju klientų aptarnavimo telefonu 1852, gedimą taip pat registruoti specialioje formoje arba prisijungus ESO savitarnoje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: