SAN for SEN – specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių mokinių įraukimas į socialines veiklas

Panevėžio „Vyturio“ progimnazija nuo 2019 m. spalio mėn. įgyvendina dar vieną Erasmus+ projektą „Social Activities are Necessary for Special Education Needs“ (SAN for SEN) Nr. 2019-1-TR01-KA229-074561_3.

Projektas SAN for SEN skirtas specialiuosius ugdymosi poreikius turinčių mokinių įgalinimui ir įtraukimui į socialines veiklas. Pirmąjį projekto vizitą organizavo projekto koordinatoriai – HALIT NARIN M. T. A. L. ir BELDIBI SITKI ZAKARALI I.O mokyklos Marmaryje, Turkija. „Vyturio“ progimnaziją pirmajame vizite atstovavo mokyklos Pagalbos skyriaus vedėja Inga Navickienė ir psichologė Rasa Kuprytė.

Vizito metu – vasario 24-28 d. lankėmės keliose mokyklose – stebėjome kolegų darbą pradinėje, vidurinėje ir profesinėje mokyklose. Susipažinome su Turkijos švietimo sistema, pagalbos teikimo sistema specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams.

Rasa ir Inga BELDIBI SITKI ZAKARALI I.O mokyklos 3-iokams vedė užsiėmimą naudodamos Forumo teatro metodą apie konfliktinių situacijų sprendimą. Pusė užsiėmime dalyvavusių vaikų buvo turintys įvairias negalias ir specialiuosius ugdymosi poreikius. Planuodamos užsiėmimą baiminomės, kad gali sutrukdyti kultūriniai ir kalbiniai barjerai, tačiau likome sužavėtos vaikų nuoširdumu, atvirumu, savo ir vaikų gebėjimu komunikuoti, susikalbėti ir aktyviai dalyvauti.

Susitikimo metu užsiėmimus vedė ir partneriai iš kitų šalių mokyklų. Kolegės iš Portugalijos organizavo tapymą ant keramikos plytelių. Tai gana sudėtinga, tačiau įdomi veikla.

Specialistės iš Graikijos organizavo kūrybinės dramos užsiėmimą, kurio metu vaikai mokėsi atpažinti, įvardinti ir kalbėtis apie jausmus.

Stebėjome ir žavėjomės kolegių iš Estijos organizuota tapybos pamoka – liejant spalvas ir piešiant fantastiškus katinus.

Džiaugiamės, kad oficialius susitikimus, diskusijas, pokalbius keitė praktinės veiklos, skirtos vaikams. Stebino ir žavėjo vaikų geranoriškumas ir pagalba vieni kitiems.

Nekantriai laukiame antrojo vizito, kuris vyks pas mus mokykloje gegužės mėn. pabaigoje. Panevėžio „Vyturio“ progimnazijos mokiniai turės galimybę patirti, išgyventi, mokytis dalyvaudami kolegų iš šalių partnerių vedamuose užsiėmimuose. Projektas SAN for SEN dar labiau skatina mus judėti įtraukiojo ugdymo link.

Psichologė Rasa Kuprytė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: