Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, Giedrius Drukteinis ir Antanas Juknevičius išbandė valytojo darbą

Kiekvieną dieną aplink mus saugią ir švarią aplinką kuria valytojai. Spalio 20 dieną minima Padėkos valytojui diena – tai puiki proga pagerbti valytojus ir jų itin reikalingas paslaugas. Šia diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į jų nelengvą darbą, parodyti, su kokiais iššūkiais ir stereotipais susiduria valymo srityje dirbantys asmenys.

Šiemet pirmi metai, kai Padėkos valytojui diena pažymėta ir Lietuvoje. Ją minint trys žinomos Lietuvos asmenybės – aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, Dakaro lenktynininkas Antanas Juknevičius ir laidų vedėjas, etiketo žinovas Giedrius Drukteinis – pasiryžo išbandyti atsakingą valytojo darbą. Jiems buvo duota speciali valymo įranga, priemonės ir apranga.

„Pirma mintis – skauda rankas. Jos ėmė drebėti, nes darbas yra sunkus, bet kartu ir smagus, nes tu darai aplinką gražesnę, švaresnę ir iškart matai rezultatą. Manau, kad valytojų profesija yra be galo svarbi. Turbūt daugeliui jau sunku įsivaizduoti, kaip atrodytų gatvės, kuriomis vaikščiojame, darbo kabinetai, teatras ir bet kuri kita erdvė, jei ji nebūtų išvalyta. Tai yra didžiulis darbas ir jo mums visiems labai reikia“, – tvirtina S. Daukšaitė-Petrulėnė.

A.Juknevičiaus teigimu, visuomet pastebime netvarką, o kai viskas yra švaru, nepagalvojame, kad aplink mus nuolat dirba žmonės, jie ir sukuria švarią aplinką. Taip pat jis pabrėžia, kad valytojo profesija yra tikrai verta pagarbos, kadangi jai taip pat reikia išmanymo – ne tik pažinti įrangą, bet ir turėti savo darbo metodus.

G.Drukteinis pasidalino įžvalgomis, kad dar pirmykščiai žmonės suvokė švaros svarbą ir gyventi švaresnėje aplinkoje yra kur kas maloniau negu nešvarioje. Pasak jo, „nedaug gyvenime yra tokių profesijų, kai žmogus gali pajusti kilniausią savo paskirtį, t. y. keisti aplinką, nes mes visi atėjome į šį pasaulį tam, kad po savęs paliktume jį geresnį“.

Pirmą kartą Padėkos valytojui dieną 2015 m. Naujojoje Zelandijoje paminėjo pasaulinio valymo įrenginių gamintojas „Karcher“. Nuo tada spalio mėn. ši diena minima kasmet. Šiemet ji buvo jau septintoji. Prie daugiau kaip 50 šalių šiemet iniciatyvą Lietuvoje paminėti Padėkos valytojui dieną organizavo ir „Karcher“ atstovybė Lietuvoje.

Pastaraisiais metais visuomenė itin pradėjo akcentuoti švarą ir higieną biuruose, mokyklose ir kitose viešose vietose.  Ją (švarą) padeda užtikrinti valymo paslaugų darbuotojai, kurie dažniausiai dirba anksti ryte arba jau visiems palikus biurus. „Jie tyliai dirba savo darbą ir yra tarsi nematomi superherojai. Mes, kaip valymo įrenginių tiekėjai, suprantame, kad valymas ne visuomet yra lengva užduotis, todėl skatiname įmones, biurų pastatų administratorius ir kiekvieną iš mūsų šiandien padėkoti valytojui paliekant jam padėkos raštelį, mažą dovanėlę ar tiesiog ištariant: „Ačiū, kad rūpinatės mūsų aplinkos švara!“ – skatina „Karcher“ atstovybės Lietuvoje direktorė Marta Naudžiūnienė.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: