Saugotis naujos atmainos viruso – tas pats, kas saugotis uodo įkandimo

Pasauliui pradėjus skalambyti apie naują COVID-o „omikron“ atmainą, galimas jos grėsmes bei naujus apribojimus, Panevėžio rajono Ramygalos gyventojai dėl galimos naujos grėsmės pernelyg sau galvos nesuka. Jie tvirtina girdėję ir apie didžiulius pinigus surijusio Ramygalos plyno lauko naudą, kuriame net bulvės nebeauginamos, Ramygalos savivaldybės steigimą bei apie aplinkkelio statybą (ten viskas liko tuščiais plepalais), o dabar girdintys tik apie įvairias ir balažin kokių atmainų plintančių virusų grėsmes.

Pakalbinti ramygaliečiai apie dėl po pasaulį iš Pietų Afrikos Respublikos pradėjusios plisti naujos COVID  viruso „omikron“ atmainos teigė, jog jiems pabodę tikėti vos ne bet kokia informacija, nes vėlesni įvykiai parodo, jog tai buvęs tik pučiamas oro burbulas.

Ramygalietis Kazimieras prisiminė, kai Kauno-Panevėžio kelią paverčiant Via-Baltica magistrale buvo tikinta, jog bus nutiestas Ramygalos aplinkkelis, tačiau viskas liko pažadais, o dabar per parą pro miestelio pakraštį pravažiuoja vos ne tūkstančiai sunkiasvorių vilkikų („fūrų“). Ramygaliečio teigimu, vietiniams gyventojams dėl naujų darbo vietų daug vilčių teikė ir kelioliką milijonų surijęs Ramygalos plyno lauko projektas, tačiau iš to irgi gavosi šnipštas. Nurinkta net jį juosusi tvora.

„Pasiskiepijau trečiąja doze, kad būtų ramiau pačiam ir nekelčiau grėsmės aplinkiniams. Dėl naujų viruso atmainų mūsų nebereikia gąsdinti, nes, sakyčiau, perteklinė informacija nieko nebekeičia. Viskas Dievo valioje, nes kaip sako liaudies išmintis: žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Manau, kad ir to mutavusio viruso saugotis yra tas pats, kas uodo įkandimo „,- filosofiškai samprotavo ponas Kazimieras.

Ką mano apie naują viruso atmainą, paklausta ramygalietė Virginija sakė pasigendanti konkretesnių valdžios sprendimų. Ji sakė nesuprantanti, kodėl vienur galimybių pasai yra privalomi, o kitur jų nereikia. Moters manymu, pandemija gali būti suvaldyta tik naudojant bendrus standartus, o antivakseriams uždarius beveik visas duris.

Dviejų gerokai ūgtelėjusių gimnazistų nuomonės išsiskyrė. Vienas jų sakė manantis, jog būtų geriau grįžti į nuotolinį mokymą, nes galintis virusą pasigauti bet kurioje klasėje ar koridoriuje. Jo draugas pritarė visuotiniam moksleivių testavimui ar net vakcinavimui. Jis tikino, jog didesnę grėsmę saugumui kelia vyresnio amžiaus žmonės ir sakė pritariantis kai kurių Europos valstybių sprendimui, kad nepasiskiepiję pensinio amžiaus gyventojai būtų „skatinami“ piniginėmis baudomis.

„Alfa, delta, omikron… Tai čia nuo Prancūzijos prezidento Makrono… Reikia apriboti bet kokius santykius ir su šia valstybe? Mutacijas turi aiškintis specialistai, o dabar skleidžiamos demagogijos. Gal būt dėl to žmonės ir nesiskiepija, nes nežino koks priešas juos užpuls. Nauja mutacija? Tai tegul man paaiškina kaip ji man, sąžiningam pasiskiepijusiam, dar gali pakenkti ir ką daryti, kad nepakenktų“,- sakė ponas Simonas.

Dar keli kalbinti ramygaliečiai pritarė, kad būtų dar stipriau apribotos nepasiskiepijusių žmonių galimybės, nes anot jų, liga, kol nebus įgautas visuotinis imunitetas, nepasitrauks. Kiti gi pritarė dar radikalesnėms priemonėms, kad nepasiskiepijusieji negautų jokių paslaugų ar net gautų finansines sankcijas.

Mažesnioji kalbintų ramygaliečių dalis tikino apie skiepus, naujas viruso mutacijas nieko nenorintys girdėti, teigė esantis sveiki ir nenorintis prišaukti išankstinės mirties ir „čipų“ įvedimo. Jų nuomone, eilinė viruso atmaina tėra eilinė galimybė žmones užkabinti ant kažkieno, veikiausiai farmacininkų, užmestos meškerės.

 

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: