Saugumas –mūsų visų reikalas: Lietuvos kariuomenė kviečia gyventojus aktyviai dalyvauti pratybose Panevėžyje

Saugumas –mūsų visų reikalas: Lietuvos kariuomenė kviečia gyventojus aktyviai dalyvauti pratybose Panevėžyje

1112
0
DALINTIS

Gegužės 19 – 26 dienomis Panevėžio mieste ir apylinkėse judės ginkluoti karius ir karinė technika – vyks Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuojamos pratybos „Karaliaus kirtis 2017″. Mokymuose taip pat dalyvaus kiti kariuomenės padaliniai, Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Panevėžio miesto savivaldybės ir kitų valstybės įstaigų, nevyriausybinių organizacijų bei įmonių atstovai.

Pagal pratybų scenarijų nežinomos grupuotės Panevėžio mieste ir rajone pradės kelti neramumus ir riaušes mieste, mėgins verbuoti gyventojus prisijungti prie neramumų kurstymo, bandys užimti vietos administracijos objektus, daryti įtaką svarbiausiems miesto žmonėms. Identifikavus, kad grupuotės yra per didelės bei per stipriai ginkluotos, kad neramumus nuslopinti būtų galima vien vidaus pajėgomis, į pagalbą bus pasitelktas Karaliaus Mindaugo husarų batalionas ir įsteigta karinių operacijų teritorija; situacijai aštrėjant ir priešiškoms pajėgoms kirtus Lietuvos sieną bus pereita prie karo padėties ir kolektyvinės gynybos veiksmų.

Kariai ragina gyventojus aktyviai dalyvauti pratybose, rinkti informaciją apie žaidybinių „priešiškų“ asmenų veiklą, bendradarbiauti su kariais, pareigūnais ir kitais pratybose dalyvaujančiais asmenimis. „Priešiški“ pratybų dalyviai bus pažymėti mėlyna juosta ant abiejų rankų, o jų transporto priemonės bus pažymėtos mėlynais lapais ant langų, „priešiškos“ reguliarios pajėgos vilkės mėlynos spalvos lauko uniformą su marginimu. Pratybose dalyvaujantys Lietuvos kariai ir pareigūnai dėvės standartines uniformas su skiriamaisiais ženklais.

Taip pat prašoma pamačius judantį karinį transportą, karius ar pareigūnus, atliekančius pratybų veiksmus, nuo jų laikykis atokiau, rekomenduojamas saugus atstumas 30 metrų. Jei vyksta pratybų veiksmai naudojant imitacinius garsinius šovinius, garsines granatas ar dūminius užtaisus, kariai prašo palaukti arba tiesiog klausyti policijos pareigūnų bei kariškių nurodymų. Taip pat prašoma radus karinės ekipuotės ar įrangos dalis perduoti kariams arba policijos pareigūnams.

NĖRA KOMENTARŲ

PARAŠYTI KOMENTARĄ

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.