Lietuvos naujienos - Verslas - 2020-06-03

Saulės baterijos: kodėl verta rinktis šią galimybę?

Saulės elektrinės įvairiose pasaulio šalyse yra sėkmingai naudojamos jau nuo seno, tačiau Lietuvoje  šis alternatyvus energijos šaltinis išpopuliarėjo ganėtinai neseniai. Svarstantiems apie tokią pasirinkimo galimybę neretai iškyla įvairių klausimų: dvejojama, ar saulės baterijos yra pakankamai efektyvios, svarstoma, kada ši investicija atsipirks, ir t.t. Vis dėlto, tikrai nėra reikalo abejoti – saulės elektrinių įrengimas turi tikrai nemažai privalumų. Taigi, kokie jų gali būti laikomi pačiais svarbiausiais?

Investicija, kuri visada atsiperka

Saulės baterijos atsiperka per maždaug dešimt metų, tačiau tai yra labai individualu. Jei sunaudojami ganėtinai dideli elektros energijos kiekiai, natūralu, kad saulės elektrinė atsipirks gerokai greičiau, be to, tam gali turėti įtakos ir pasirinktų saulės kolektorių galingumas. Pasitarę su specialistais galėsite dar iš anksto sužinoti, kiek prireiks laiko, kol saulės elektrinė atsipirks, ir tuomet galėsite paprasčiau apsispręsti dėl jos įrengimo.

Ar saulės energijos visuomet pakanka?

Vienas dažniausių vartotojams kylančių klausimų yra tai, ar mūsų šalyje saulės energijos kiekiai yra pakankami. Neretai yra nuogąstaujama, kad saulėtų dienų skaičius per metus bus pernelyg mažas, tačiau dėl to nuogąstauti tikrai nereikėtų. Šiltuoju metų laiku įprastai yra gaunama perteklinė elektros energija, kuri gali būti „pasaugoma“, kada jos prireiks. Vėlyvą rudenį ir žiemą dienos tampa trumpesnės, o saulėtais orais galime pasimėgauti labai retai, tačiau tai tikrai nereiškia, kad elektros energijos tiekimas bus sustojęs – jūs turėsite galimybę pasinaudoti šiltuoju metų laiku sukaupta energija.

Ypatingos priežiūros nereikalaujantys įrenginys

Taip pat neretai baiminamasi, kad saulės elektrinės priežiūra pareikalaus specifinių žinių ir ypatingos priežiūros, tačiau taip tikrai nenutiks. Dauguma gamintojų saulės elektrinėms teikia ilgametę garantiją, tad galima būti užtikrintiems, kad prireikus bus suteikta reikalinga pagalba. Maža to, reguliari saulės elektrinių priežiūra yra labai paprasta – tereikia periodiškai pasirūpinti nešvarumų plovimu.

Ilgai išliekantis efektyvumas

Saulės baterijos ilgą laiką išlieka pakankamai efektyvios: nors neretai nuogąstaujama, kad bėgant metams jų efektyvumas ženkliai sumažės, tačiau taip tikrai nenutiks. Įprastai kiekvienais metais saulės baterijų efektyvumas sumažėja ne daugiau nei vienu procentu, taigi, ilgą laiką galima džiaugtis tikrai efektyviu elektros generavimu.

Šiandien siūlomų saulės elektrinių pasirinkimas yra tikrai labai didelis, todėl visuomet galima pasirinkti būtent tokias, kurios geriausiai atitiktų jūsų poreikius: tereikia pasitarti su specialistais, ir kartu galėsite priimti tokius sprendimus, kurie užtikrintų pakankamą saulės elektrinių efektyvumą bei ilgaamžiškumą.

Straipsnis parengtas pagal Solet Technics.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: