Komentarai - 2020-08-31

„Saulės“ gimnazijos direktorė: „Dirbti saugiai, bet neprarasti bendruomenės jausmo“

2020-2021 m. m. mokyklos pradeda ekstremalios situacijos sąlygomis. Ši situacija sukėlė daug įtampos, nerimo ir streso. Todėl „Saulės“ privati gimnazija iškėlė tokį pagrindinį veiklos principą: „Dirbti saugiai, bet neprarasti bendruomenės jausmo“ (direktorės I. Baranauskienės žodžiai).  

„Saulės“ privačioje gimnazijoje imtasi visų įmanomų saugumo priemonių. Mokykloje patvirtinta nauja ugdymo organizavimo tvarka ekstremalios situacijos sąlygomis, kurioje numatytos visų bendruomenės narių pareigos, saugumo užtikrinimo priemonės (temperatūros matavimas, atstumų laikymasis, mokinių migravimo kontrolė, kaukių dėvėjimas, patalpų valymas ir vėdinimas). Išskirtinis dėmesys skiriamas ruošiant patalpas.  

 „Šiuo metu vis dar keliami klausimai, ar mokyklos pasiruošusios, kiek pasiruošusios. Ministras ramina, kad bus pasiruošusios. Atsakymas – mokyklos bus pasiruošusios kiek įmanoma, bet esama tvarka idealiausiai tinka nedidelėms kaimo ir miestelių mokykloms. Tačiau dabar jau reikia kalbėti ne apie mokyklų, o šeimų pasiruošimą. Mokytojai jau bus pasiruošę, o kaip tėvai, vaikai?“ – situaciją vertina „Saulės“ privačios gimnazijos direktorė Irena Baranauskienė.  

Kartu keliamas ne mažiau svarbus tikslas – emocinio klimato bendruomenėje užtikrinimas. „Reikalingas ypatingas susitelkimas, konkretumas, preciziškas rekomendacijų laikymasis. Taip pat – pagalba mokytojams iš mokinių ir tėvų. Dirbti turime visi. Šioje situacijoje labai svarbus klasių vadovų vaidmuo, tėvų, mokytojų ir mokinių įsiklausymas bei bendradarbiavimas,“ – teigia I. Baranauskienė. Gimnazijos mokytojai komunikuoja su tėvais, jiems pateikta visa informacija apie mokyklos vidaus tvarkos pakeitimus bei kiekvieno bendruomenės nario pareigas užtikrinant vieni kitų saugumą. 

„Saulės“ privati gimnazija tikisi įveikti ekstremalios situacijos keliamus iššūkius. Tačiau nerimą kelia bendra Lietuvos situacija. „Po 3-4 savaičių mokytojo profesija gali tapti prestižine, nes nebebus pakankamai galinčių dirbti. Tiesiog per mažai kalbama apie mokytojus, nesprendžiamas jų saugumo klausimas,“ – problemas įvardina gimnazijos direktorė.  Mokytojai turėtų turėti galimybę testuotis ne tik greitaisiais testais. Pageidaujantys turėtų būti nemokamai skiepijami nuo gripo. Geriau padaryti per daug negu per mažai!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: