Saulės miesto muzika – Panevėžyje

Gegužės 20 d. Laisvės aikštėje festivalis „Dūdų vasara“ pristatė savo pirmuosius svečius – Šiaulių pučiamųjų orkestrą. Tiek orkestras, tiek ir Šiaulių miestas šiais metais pasitinka garbingus jubiliejus.

Po dviejų metų pertraukos Šiaulių pučiamųjų orkestras (vadovas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga) ir vėl aplankė Panevėžio „Dūdų vasarą“. Kolektyvą lydėjo šokėjų grupė „Aušrelė“ (vadovas Mindaugas Kosaitis).

2016-ieji metai yra jubiliejiniai orkestro metai. Šiemet 50-metį pasitinkantis Šiaulių pučiamųjų orkestras turi naują vadovą. Tai muzikas, pedagogas, buvęs valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ vadovas Sigitas Vaičiulionis. Šiaulių pučiamųjų orkestras – bene ilgiausiai mieste gyvuojantis profesionalus muzikinis kolektyvas. Rugsėjo mėnesį jubiliejiniame koncerte bus pakviesti dalyvauti ir buvę šio pučiamųjų orkestro vadovai.

Šiemet sukanka 780 metų nuo pergalės Šiaulių (Saulės) mūšyje, t.y. nuo pirmojo didelio lietuvių, žemaičių, žiemgalių laimėto mūšio Lietuvos istorijoje. Šis mūšis buvo svarbiausias XIII a. kovose ir laikomas pirmuoju vieningos Lietuvos atremtu priešo puolimu. Jis susijęs su Šiaulių pavadinimo kilme ir paties miesto atsiradimu. Pirmą kartą Šiaulių pavadinimas minimas eiliuotoje Livonijos kronikoje. 1236 m. rugsėjo 22 d. įvykęs mūšis buvo reikšmingas ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos regiono bei pasaulio istorinei raidai, tad mūšio diena dabar yra ir Šiaulių miesto gimtadienio diena.

Panevėžys turi savo „Dūdų vasarą“, o Šiauliuose jau keletą metų penktadieniais po darbų šio pučiamųjų orkestro nariai miestiečiams dovanoja nuotaikingą muziką, žygiuodami miesto centro pėsčiųjų bulvaru. Tai muzikinio ciklo „Bulvaro vasaros mozaika“ dalis. Šiaulių bulvaras žymus ir tuo, kad buvo įrengtas dar 1975 m. ir yra pirmasis buvusios Tarybų Sąjungos pėsčiųjų bulvaras.

Besižavėdami šiauliečių veiklumu, siekiant Lietuvos rekordų, besidžiaugdami šių metų sukaktimis ir nuotaikingu pučiamųjų muzikos festivalio vakaru, panevėžiečiai po koncerto būriavosi ir diskutavo, kas už ką geriau groja, nerimavo dėl oro permainų ir vieni su kitais atsisveikino iki kito penktadienio.

O kitas penktadienis – Pavoverės vario dūdų orkestro (vadovas Bronislovas Vilimas) valanda.

Maloniai laukiame Jūsų gegužės 27 d. 17 val. Laisvės aikštėje.

Organizatorius – Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacija (LBBA).

Renatos Viksvienės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: