L. Kovalevskienės nuotr.

Saulės, vėjo ir baltų burių šventė Palūšėje

Rugpjūčio pirmąjį savaitgalį Lūšių ežeras pasipuošė burėmis, o jo pakrantėse buvo pilna smagaus šurmulio – jau 12-ąjį kartą „Palūšės regata“ sukvietė buriuotojus, vietinius žmones, kraštiečius ir svečius iš visos Lietuvos pasidžiaugti vasara ir šauniai pasilinksminti. Šis renginys vis plačiau pristato ne tik pastaraisiais metais atgimusią Palūšę, bet ir visą ežeringąjį Ignalinos kraštą. Gražu buvo pasižiūrėti į baltomis laivų ir spalvingomis burlenčių burėmis pražydusį vandenį,  stebėti ant vandens ir krante vykusias sporto varžybas. Šventėje skambėjo muzika, sveikinimai, vyko mugė, o vakare džiugino koncertai ir šviesų šou.

Šventės dalyvius, organizatorius ir rėmėjus  sveikino, gražių akimirkų ir malonaus pabuvimo Palūšėje linkėjo Seimo narys Gintautas Kindurys, rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas, seniūnas Jonas Polito,  Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direktorius Gedas Kukanauskas, Panevėžio jachtklubo komandorai Jokūbas Leipus ir Jonas Rozis. Visi kartu jie pakėlė Palūšės regatos vėliavą ir dalyviams linkėjo gero vėjo. Už sukurtą nuostabią šventę ir tęsiamą tradiciją vicemeras dėkojo draugiškai dirbusiai organizatorių komandai, taip pat ir prisidėjusioms savivaldybės kultūros ir sporto įstaigoms.

Regatos plaukimuose dalyvavo 65 buriuotojai. Šiemet daugiausia jų sulaukta iš Kauno, Panevėžio, Biržų,  Alytaus. Varžytasi burlenčių, daugiakorpusinių, turistinių ir savos gamybos jachtų, sportinių šverbotų, Lazer ir kitose klasėse. Dėl lietaus įvyko tik 3 regatos startai (paprastai būdavo 5 ar net 6).  Įspūdingas dalyvių amžius – nuo 8 iki 80 metų. Buriuotojai džiaugėsi, kad Palūšėje jie gali ne tiki buriuoti, bet atvykti su šeimomis ir puikiai praleisti visą savaitgalį. Pirmąją dieną beveik 100 žmonių buvo pakviesti į šventės dalyvių ir svečių vakarienę, kur bendravo, dalijosi įspūdžiais.

Nuotaikingai  ir šauniai pasirodė „Linksmosios regatos“ dalyviai. Ši šventės dalis visada sulaukia daugiausia žiūrovų, tačiau, kaip sakė organizatoriai, komandų vis mažėja. Šią šventės dalį kiek sugadino lietus, todėl iš pirmos dienos ji buvo perkelta į antrąją, taigi ir dalyvių sumažėjo. Antrąją dieną vėl švietė saulė ir žiūrovai rinkosi pakrantėje stebėti, kas gi vyksta vandenyje. Gerą nuotaiką dovanojo tik dvi, bet užtat labai puikios ,,Lankstinukų“ ir ,,Havajų“ komandos. Havajiečiai pasipuošė spalvingais kostiumais, juokavo, iš širdies linksminosi, taigi ir plaukimas tapo įdomiu reginiu. Greičiausiai nurodytą maršrutą visgi nuplaukė išlankstytas ir ant burlentės pritvirtintas ,,Lankstinukų“ laivelis.

Palūšės sporto aikštyne vyko paplūdimio tinklinio, krepšinio varžybos, tritaškių mėtymo konkursai. Susidomėjimo sulaukė ežere vykę irklenčių futbolo (sup polo) varžybos. Pirmąją dieną visi norintys galėjo sudalyvauti žygyje pėsčiomis ir pasigrožėti nuostabiomis apylinkėmis. Turėjai kur akis paganyti ir ką mielo ar skanaus išsirinkti mugėje. Buvo pristatyta Ignalinos menininko Jono Grundos kūryba, surengta jo tapytų paveikslų parodėlė, žmonės kviesti paremti Vytauto Šerėno atminimui skirtos  Bratkų skulptūros pastatymą. Šeštadienio vakare kelias valandas nuotaiką gadinęs lietus liovėsi ir žmonės rinkosi į koncertinę programą. Visus sužavėjo grupės ,,Rolling box band“ rokenrolo muzika. Tradiciniame bardų pasirodyme sutiktas Justinas Stanislovaitis. Jau sutemus Palūšės dangų nušvietė šviesų šou ir fejerverkai.

,,Palūšės regatos“ užbaigtuvėse apdovanoti šaunieji ,,Linksmosios regatos“ dalyviai ir tikrosios regatos plaukimų prizininkai. Išdalinta daugiau nei trys dešimtys diplomų, taip pat sveikinti jauniausias ir vyriausias dalyviai, jubiliejus šventę sportininkai. Savivaldybės mero taurę (pilną saldainių) vicemeras Juozas Rokas įteikė geriausiai Palūšės regatoje pasirodžiusiai Kauno sporto mokyklos ,,Bangpūčio“ komandai (treneris Jurijus Bykovas). Nuotraukai atminimui sustojo visi dalyviai ir šventės organizacinio komiteto nariai, teisėjai. Buvo padėkota renginį vedusiam Antanui Šilkūnui. Na, o ,,Palūšės regatos“  vėliava nuleista ir perduota Ignalinos rajono savivaldybei, kuri kitąmet bus pagrindinė renginio organizatorė.

Lina Kovalevskienė

Autorės nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: