Sakalas Uždavinys Krepas. Valentino Pečinino nuotrauka

Sauliaus Varno režisuotas spektaklis perkeliamas į lapkričio 27 dieną

Spalio 26 d. 19 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje turėjęs vykti Sauliaus Varno režisuotas spektaklis „Dabar many visai kita ugnis“ dėl techninių kliūčių perkeliamas į lapkričio 27 dieną, šeštadienį, 18 valandą.

Informacija žiūrovams: bilietai galioja; norintieji grąžinti bilietus kviečiami atvykti į galerijos kasą. Darbo laikas: antradienį, trečiadienį 11.00–19.00, ketvirtadienį, penktadienį 11.00–18.00 val., šeštadienį 11.00–17 val.    

Panevėžio miesto dailės galerijoje bus rodomas Sauliaus Varno režisuotas spektaklis „Dabar many visai kita ugnis“ (Samuelio Becketto  pjesės „Paskutinė Krepo juosta“ motyvais).

Pagrindinį – Krepo – vaidmenį atlieka žinomas teatro ir kino aktorius, režisierius Sakalas Uždavinys. Taip pat spektaklyje dalyvauja aktorius Vidmantas Fijalkauskas ir violončelininkė Elena Daunytė.

Lietuvoje ir užsienyje spektaklius statantis režisierius S. Varnas dažnai renkasi sudėtingą dramaturginę medžiagą ir kiekvienąkart sukuria ypatingą teatrinį kosmosą.

Šįkart centrine spektaklio ašimi tampa absurdo teatro demiurgo S. Becketto Krepas, bandantis išsižadėti pasaulio ir meilės –  įvykdyti tai, kas neįmanoma – egzistuoti be žmogiškumo ir pabėgti iš kosmoso, o tuo pačiu ir išlikti jame. Krepo bandymas atsisakyti meilės – tai tarsi pačios egzistencijos atmetimas ir savo autentiškumo išdavystė.

Viename iš laiškų S. Beckettas rašė, kad negalima žinoti, ar meilė turi kažkokią transcendentinę reikšmę. Krepas yra kartu ir tragiškas, ir groteskiškas, neigdamas transcendentinio artumo galimybę ir kartu vis grįždamas prie neįkainojamos savo patirties, kai paskutinį kartą jo siela paniro į jos sielą ir įvyko egzistencinė bendrystė. Šį herojaus balansavimą ant emocinio lyno puikiai atskleidžia daugiabriaunis aktoriaus S. Uždavinio talentas.

Spektaklio atmosferą įtaigiai kuria scenografė Laura Luišaitytė, šviesų dailininkas Audrius Jankauskas, garso operatoriai – Fausta Pilkaitė, Domantas Kutkaitis, vaizdo operatorius – Vidmantas Fijalkauskas.

Bilietai parduodami nuo spalio 12 dienos galerijos kasoje (Respublikos g. 3, Panevėžys), kaina asmeniui – 10 Eur.

Panevėžio miesto dailės galerijos informacija

Sakalas Uždavinys spektaklyje  „Dabar many visai kita ugnis“ kuria dramatišką Krepo vaidmenį.

Valentino Pečinino nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: