Sausio 13–ąją vėl suplazdės atminimo žvakutės

Šiemet sukanka 30 metų, kai 1991 m. sausio 13-osios naktį beginkliai Lietuvos žmonės atlaikė brutalų sovietų karių puolimą ir visam pasauliui parodė, kad tautos laisvės siekis yra stipresnis už priešo tankus.

Panevėžio rajono savivaldybė ir šiemet prisijungs prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Savivaldybės administracijos, įstaigų languose, kaip ir visoje Lietuvoje, sausio 13 d., trečiadienį, 8 valandą, dešimčiai minučių bus uždegtos žvakutės – vienybės, atminimo ir pergalės simbolis.

Žvakutes kviečiame uždegti visus rajono gyventojus, tuo metu būsiančius savo namuose, dirbančius nuotoliniu būdu.

30-metis suteikia dar gilesnę prasmę

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“, kuri vyks keturioliktą kartą, prisimenamas 1991 metų sausis, kai vienybės ir laisvės troškimo vedina tauta pasiekė istorinę pergalę prieš agresorių. Atsilaikius prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų bandymą karine jėga įvykdyti perversmą, apginta atkurtos valstybės nepriklausomybė.

1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį, bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus.

Artėjantis Laisvės gynėjų dienos 30-metis istoriniams Sausio įvykiams suteikia naują, ypatingą prasmę. Tai puiki proga parodyti, kad mūsų širdyse tebedega dėkingumas tautos didvyriams, laisvės ir nepriklausomybės siekis, noras išsaugoti istorinę atmintį.

Akciją organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kultūros centrų renginiuose – šviesos, dainos, parodos

Panevėžio rajono savivaldybėje vyks įvairūs Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui skirti renginiai.

Sausio 13 d. Naujamiesčio kultūros centras-dailės galerija įžiebs šviesų instaliaciją „Sausio 13-oji – Lietuvos dvasios pergalė“. Laikantis karantino ribojimų ją bus galima saugiai lankyti iki sausio 31 dienos.

13 d. 16 val. šalia Naujarodžių kultūros įstaigos vyks kūrybinė iniciatyva ,,Ąžuolo galybė ir ugnies šviesa Laisvės gynėjams“. Šviesos liepsnelių kompozicija taip pat bus galima pasigrožėti nesibūriuojant, saugiu atstumu.

Dėl šalyje paskelbto karantino kultūros centrai organizuojamus renginius demonstruos socialinio tinklo Facebook savo paskyrose.

11 d. 16 val. – virtuali Liūdynės gyventojų kūrybinių darbų paroda.

13 d. 11 val. Vadoklių kultūros centro virtuali foto paroda „Jie gyvi mūsų širdyse“.

13 d. 15 val. Liūdynės kultūros centro kūrybinė akcija „Dėkojame už Laisvę“.

13 d. 15 val. Tiltagalių kultūros centro, Geležių ir Karsakiškio padalinių virtualus minėjimas „Liepsnelė vėjyje“.

13 d. 16 val. Smilgių kultūros centro virtuali kūrybinė iniciatyva ,,Atminimo laužas“.

13 d. 17 val. kūrybinė akcija ,,Uždek žvakelę savo širdyje“ Šilagalio kultūros centro Facebook paskyroje.

13 d. 18 val. Ramygalos kultūros centro virtualus minėjimas-koncertas ,,Dainuojanti Laisvė“

13 d. 18 val. Paįstrio kultūros centro, Daukniūnų ir Bernatonių padalinių, Piniavos bendruomenės namų virtuali iniciatyva „Aš prisimenu…“.

13 d. 18 val. Laisvės gynėjų dienos 30-mečio minėjimas Ėriškių kultūros centro Facebok paskyroje.

13 d. 18.30 val. Miežiškių kultūros centro virtualus koncertas „Minime Laisvę“.

14 d. 18 val. Upytės tradicinių amatų centro tradicinio muzikavimo vakaras „Laisvės gynėjai ir liaudies daina“. Feicebook paskyroje bus pristatyta liaudies dainos reikšmė laisvės gynėjų dvasios stiprybei, o skambant folkloro ansamblio „Upytės Vešeta“ atlikėjų įrašui visi bus pakviesti dainuoti kartu.

Rašinių maratonas – Sausio 13-ąjai įprasminti

Įdomų renginį žada Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka. Sausio 13 d., languose jau užgesinus atminimo žvakutes, viešosios bibliotekos interneto svetainėje, Facebook paskyroje, bibliotekų paskyrose bus paskelbtas kūrybinio rašymo maratonas „Trisdešimt Sausio 13-ųjų mūsų gyvenimuose“.

Įvairaus amžiaus gyventojai, nepriklausomai nuo išsilavinimo ir profesijos, bus kviečiami rašyti rašinius šia tema. Vyresnio amžiaus žmonės galės rašyti ranka, bibliotekų darbuotojai tekstus nuskenuos ir perduos organizatoriams.

Rašinius galima rašyti iki balandžio mėnesio pabaigoje vykstančios kasmetinės nacionalinės bibliotekų savaitės.

Daugiau informacijos apie tai, kaip rašiniai bus viešinami, vertinami ir geriausiųjų autoriai apdovanojami, bus paskelbta maratono starto dieną.

Sausio 13 d. 11 val. Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka vykdys sausio 13-ajai paminėti skirtą Maminukų akademijos edukaciją „Virtualūs žaislų nuotykiai bibliotekoje“.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: