Sava knyga – fantazijos ir kūrybiškumo pamokos

Kiekvienas gali susikurti savo komiksų knygą, parodyti rašytojo ir dailininko sugebėjimus. Tokią galimybę pasireikšti fantazijai duoda G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros centre (Aukštaičių g. 4 ) prasidėjusio projekto „Vasara su knyga kitaip“ edukaciniai užsiėmimai „Knyga kitaip“.

Užsiėmimų dalyviai galės savo jėgas išbandyti literatūros, meno ir šiuolaikinių technologijų srityse, nes jų knyga turės du variantus – įprastą ir elektroninį.

Užsiėmimuose dalyvaujantys mokiniai, siekiant skatinti jų skaitymą, komiksus kurs pagal Aukštaitijos krašto kilusių rašytojų knygas: Nijolės Jankutės „Kelionė į septintą stotį“, Renatos Šerelytės „Krakatukų pievelė“, Kazio Sajos „Gvidono apsiaustas“, Gendručio Morkūno „Velniškai karštos atostogos“, Liudo Dovydėno „Gyveno kartą karalius“.

Dailininkas Sigitas Laurinavičius, vadovaujantis kūrybos procesui, užsiėmimus pradėjo nuo žaidimo, kuris dalyviams įkvėpė pasitikėjimo savo jėgomis. Retas kuris buvo skaitęs rekomenduojamas knygas, bet pažadėjo bent po vieną perskaityti ir sukurti savąją.

Edukaciniai užsiėmimai „Knyga kitaip“ ugdys vaikų meninius gebėjimus, saviraišką, vaizduotę,
supažindins su komiksų kūrimo specifika. Mokiniai grafinėmis priemonėmis perteiks savo mintis ir emocijas.

„Manau, kad labai įdomiai ir turiningai praleisime laiką. Ne tik sukursime piešinukus, bet pasimokysime, kaip iliustruojamos knygos. Technika artima animaciniams filmams. Tai knygos meno pažinimas. Kai sukursite savo knygą, būsite pralenkę daug žmonių savo žiniomis ir patirtimi. Tos patirtys jums labai pravers ateityje“, – kalbėjo S. Laurinavičius.

Įdomu, kad jaunieji autoriai galės patys ir įrišti knygas. Knygrišybos meno juos mokys G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos knygrišė Jurgita Stankaitytė, turinti didelę patirtį šioje srityje. Pasak Jurgitos, kiekvienas galės pasirinkti norimą knygos formatą, parodyti savo išmonę ir sugebėjimus.

Nupieštus komiksus mokiniai papildys naudodamiesi kompiuterine programa ir turės savą elektroninę versiją. Visų sukurti komiksai bus sudėti į vieną didelę knygą, kuri bus išspausdinta ir saugoma bibliotekoje. Šiuolaikinių technologijų pagalba savo idėjas įgyvendinti mokys G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos specialistas Arnualdas Dalinda.

Šie užsiėmimai moko ir bendravimo meno. Vaikai ne tik dirba individualiai, bet aptaria savo idėjas, diskutuoja, dalyvauja žaidimuose.

„Vasaros užimtumo projektai pas mus vyksta jau vienuoliktus metus. Turime didelę patirtį. Vaikai iš įvairių miesto mokyklų aktyviai į šiuos projektus įsijungia ir rezultatas būna geras. Rudenį visi džiaugiasi, dėkoja. Neatsitiktinai šiais metais pasirinkome intriguojančią projekto temą „Vasara su knyga kitaip“. Kaip vaikai gali kitaip atskleisti knygą? Projekto sumanymas – išgvildenti kuo daugiau klausimų, kurie susieti su knyga“, – kalbėjo Vaikų ir jaunimo literatūros centro vedėja Gema Dromantienė.

Komiksų knygos kūrimas – tik viena iš projekto „Vasara su knyga kitaip“ programų. Projekto metu vyks ir skaitymo konkursas „Vasara su knyga“, į kurį įsijungė ne tik Panevėžio miestas, bet ir 5 rajonai. Šio konkurso metu vaikai skaitys Panevėžio regiono vaikų rašytojų kūrybą, o rezultatai bus apibendrinti rudenį. Daug įdomių užsiėmimų organizuos savanoriai, su kuriais Vaikų ir jaunimo literatūros centras bendradarbiauja jau daug metų.

Virginijos Januševičienės tekstas

Malvinos Zimblienės nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: