Savaitgalį nusikelkite į stebuklingą pasaulį, iš kurio nesinorės grįžti – „Alisa Veidrožio karalystėje“

Anglas Luisas Kerolis (tikroji pavardė Čarlzas Dodgsonas) buvo matematikas, tačiau parašė neįtikėtinų nuotykių kupinas fantastines knygas, kurias itin pamėgo vaikai visame pasaulyje – „Alisa stebuklų šalyje“ ir „Alisa veidrožio karalystėje“. Per pusantro šimto metų jos ne tik tapo vaikų literatūros klasika, bet įkvėpė daugybę filmų, paveikslų, baletų ir kompiuterinių žaidimų. Taigi sekmadienio vakarą kviečiame pažiūrėti vieną iš nuostabių interpretacijų – „Disney“ filmą „Alisa Veidrodžio karalystėje“ (19 val. per TV3). https://fb.watch/2SDJHHuuR4/

Knygą „Alisa Veidrodžio karalystėje“ L. Kerolis parašė bemokydamas draugo dukras žaisti šachmatais. Knygos pagrindinė veikėja – septynerių metų mergaitė Alisa. Bežaisdama su kačiuku, ji ėmė svarstyti, kaip atrodo pasaulis anapus veidrodžio. Užsilipusi ant židinio, ji įsirėmė į veidrodžio stiklą ir nejučia pateko anapus. Kadangi tai Veidrodžio karalystė – joje galioja atvirkščia logika. Visi jos gyventojai dalyvauja didžiulėje šachmatų partijoje, kurioje savo vaidmenį gaus ir Alisa. Manipuliacijos laiku ir erdve sukuria stebuklingą pasaulį, kurio vaizdas matomas per daugiabriaunę prizmę. Iš šio neįtikėtino pasaulio nesinori grįžti. Tačiau, tai nėra tik fantastiniai elementai, knygoje galima (ir reikia) ieškoti ir įvairių prasmių, poteksčių, užuominų. Dalis jų perteikta ir „Disney“ filme „Alisa Veidrodžio karalystėje“. Tad, ši kino juosta – ne tik vaikams.

Kokia knyga – toks ir filmas. Neįtikėtinų dekoracijų, kostiumų, grimo, spec. efektų, pagalba sukuriamas absoliučiai fantastinis vaizdas, o keisčiausi personažai įtraukia į neįtikėtinus nuotykius, kurių pagrindinė veikėja – Alisa.

Filme pasakojama kaip Alisa, sužinojusi, kad Stebuklų šalyje vyksta kažkas negero, išsiruošia aplankyti ten gyvenančius draugus – Baltąjį Triušį, Mėlynąjį Vikšrą, Češyro Katiną ir Išprotėjusį Skrybėlių. Paaiškėjo, kad Skrybėliui reikia pagalbos, nes šis pametė savo Esybę. Dabar vargšeliui padėti gali tik metalinis rutulys, saugantis viso pasaulio laiką. Baltoji karalienė Mirana išsiunčia Alisą surasti metalinį rutulį. Prasideda veiksmo kupini nuotykiai ir lenktynės su Laiku. Ar pavyks Alisai išgelbėti išprotėjusį Skrybėlių?

Filme vaidina būrys nuostabių aktorių. Alisos vaidmenį įtikinimai kuria aktorė Mia Wasikowska, kritikų manymu, ji netgi pasirodo ryškiau nei super žvaigždė Johnny Deppas, vaidinęs Skrybėlių. Anne Hathaway vaidina Baltają karalienę Miraną. Puikų Laiko vaidmenį sukuria Sacha Baronas Cohenas – jis atsiskleidė kaip daugiasluoksnis aktorius, tikras talentas, kuris pritraukia visą dėmesį. Filme galima pamatyti Richardą Armitrage‘ą, Andrew Scottą, Geraldine James, Lindsay Duncan, Mattą Lucasą, Edwardą Speelersą ir kitus.

Stebuklingo vakaro kartu su „Alisa Veidrodžio karalystėje“ – sekmadienį, 19.30 val. per TV3!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: