Savaitgalį Pakruojo dvaras puošis gėlėmis – čia vyks gėlininkų suvažiavimas „Žiedų valdovai“

Vis labiau besiruošiantis šios vasaros didžiausiam gėlių įvykiui, festivaliui „Vasarvidžio nakties sapnas 2020“, pirmąjį birželio savaitgalį Pakruojo dvaras kviečia stebėti tiesiogiai, kaip jis puošiasi gėlėmis – čia vyks spalvingas gėlių kompozicijų konkursas „Žiedų valdovai“. Jo metu beveik trys dešimtys komandų gėlių meno mylėtojų, floristų ir gėlininkų iš visos Lietuvos išlaisvins savo fantaziją kurdami kompozicijas, o visą savaitgalį bus galima susitikti su augalininkystės žinovais, įsigyti patikusį lietuvišką augalą ar produktą, papramogauti. Konkursas vyks birželio 6 dieną, o augalininkystės profesionalų suvažiavimas tęsis abi savaitgalio dienas.

Antrus metus rengiamas gėlių kompozicijų konkursas „Žiedų valdovai 2020“ savaitgalį suteiks galimybę dvaro lankytojams stebėti, kaip prieš jų akis gimsta meno kūriniai iš įvairių gėlių ir kitų gamtoje natūraliai randamų medžiagų. Šiemet dvare rengiamame konkurse dalyvaus ir patyrusios komandos gėlių kompozicijų kūrime, jėgas jau išbandžiusios užsienyje tokio tipo konkursuose užsienyje – „Glamour gėlės“ su floristu Nerijumi Navicku priešakyje, „Gėlės idilė“ su Jūrate Masliukaite. Tai – tik keli vardai, kurie drauge su kitomis komandomis išlaisvins fantaziją šių metų konkurso tema – ištrauka iš gėlių festivalį įkvėpusios romantinės komedijos „Vasarvidžio nakties sapnas“ – „Todėl byloja meilė daug tikriau, Kur žodžių maža, o jausmų daugiau!“ Dalyvių komandos iki 5 asmenų savo vizijas iš gyvų gėlių paversti realybe turės per vieną dieną, o kompetentinga komisija, kuriai vadovaus Lietuvos gėlių augintojų sąjungos tarybos pirmininkė Daiva Gasiūnienė ir bene garsiausia Lietuvoje žolininkė ir vaistininkė Jadvyga Balvočiūtė, išrinks dienos pabaigoje įspūdingiausias sukurtas kompozicijas.

Šią vasarą gėlių festivalio metu dvaras stebins dar didesne įvairove gėlių rūšių, todėl savaitgalį suteikia galimybę lankytojams supažindinti su įvairiais augalais, jų įsigyti savo sodui ar kiemui tiesiai iš profesionalų rankų. Šiemet prie renginio organizavimo komandos prisijungė ir žinoma gėlininkė Daiva Gasiūnienė, kurios iniciatyva čia bus galima įsigyti daugiamečių ir vasaros gėlių, dekoratyvinių augalų ir vaismedžių, lietuviškų produktų ir rankų darbo gaminių. Pasak jos, šiame renginyje kiekvienas norintis galės ne tik grožėtis augalais, bet ir pasikonsultuoti su augalininkystės profesionalais, agronomais, mokslininkais, pašventusiems augalams savo gyvenimą ir laiką, tame tarpe ir su garsia žolininke Jadvyga Balvočiūte. „Šis išskirtinai lietuviškų augalų augintojų ir produkcijos gamintojų suvažiavimas dvaran – taip pat puiki galimybė paremti lietuvių smulkiuosius verslus“, – priduria Lietuvos gėlių augintojų sąjungos tarybos pirmininkė Daiva Gasiūnienė. Suvažiavimas vyks didžiuliame 10 ha plote, tad lankytojams bus suteikta galimybė laikytis reikalaujamų karantino metu atstumų.

Įvairiais augalais ir gėlėmis pastaraisiais metais gausiai besipuošiantis dvaras, praeitais metais pramintas ne tik gėlėčiausia vieta Lietuvoje, bet ir Europoje. „Šis dvaras, pažvelgus daugiau kaip šimtą metų atgal, buvo didžiulis ūkis, kuris apsirūpindavo viskuo pats – nuo maisto produktų iki vaistų, o didžiulis parkas, anuomet nepasiekiamas nekilmingajam, buvo itin turtingas medžių ir augalų rūšių iš viso pasaulio. Tuomet buvo net mados reikalas turėti savo dvare kuo įdomesnių ir retesnių augalų, tad suprantama, kodėl visus metus žaliuojančioje dvaro oranžerijoje tarp kitų augalų iškilo bananmedis, kuris ten auga ir šiandien“, – su nostalgija mena ir Pakruojo dvaro Baronas.

Gėlininkų suvažiavimas ir gėlių kompozicijų konkursas dvare vyks birželio 6-7 dienomis.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: