Pakruojo dvaro nuotr.

Savaitgalį Pakruojo dvaras puošis gėlėmis – čia vyks IV-asis gėlių kilimų konkursas „Žiedų valdovai 2022“

Besiruošiantis šios vasaros didžiausiam gėlių įvykiui, jau IV-ajam vasaros gėlių festivaliui „Vasarvidžio nakties sapnas“, savaitgalį Pakruojo dvaras kviečia stebėti, kaip gimsta kūriniai iš gėlių – čia vyks taip pat jau IV-asis gėlių kompozicijų konkursas „Žiedų valdovai“. Jo metu daugiau kaip dvi dešimtys komandų, meno iš gėlių mylėtojų, floristų ir gėlininkų iš visos Lietuvos išlaisvins savo fantaziją kurdami unikalias, gyvų gėlių kompozicijas. Konkursas vyks jau šį šeštadienį, birželio 18 dieną.

Ketvirtus metus rengiamas gėlių kilimų-kompozicijų konkursas „Žiedų valdovai 2022“ savaitgalį suteiks galimybę dvaro lankytojams stebėti, kaip prieš jų akis gimsta meno kūriniai iš įvairių gėlių ir kitų gamtoje natūraliai randamų medžiagų. Šiemet dvare rengiamame konkurse dalyvaus patyrusios komandos, ne pirmą sykį dalyvaujančios gėlių kompozicijų kūrime, jėgas išbandžiusios ir užsienyje tokio tipo konkursuose – „Glamour gėlės“ su floristu Nerijumi Navicku priešakyje, floristų komanda „Žiedų bitės“ ir kiti. Tai – tik keli vardai, kurie drauge su kitomis komandomis išlaisvins fantaziją šių metų konkurso tema – „Chaosas“. Dalyvių komandos iki 5 asmenų savo vizijas iš gyvų gėlių paversti realybe turės per vieną dieną, o kompetentinga komisija, kuriai vadovaus Lietuvos gėlių augintojų sąjungos tarybos pirmininkė Daiva Gasiūnienė išrinks dienos pabaigoje įspūdingiausias sukurtas kompozicijas.

Šią vasarą gėlių festivalis dvare išauga neįtikėtinais mastais, kokių dar neregėta ne tik Lietuvoje, tačiau ir visoje Šiaurės Europoje. Jau ketvirtą sykį rengiamas, V. Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ įkvėptas gėlių festivalis nustebins ir visko mačiusius utopine gėlių gausa bei naujomis, kvapą gniaužiančiomis spalvingomis kompozicijomis. Festivalis vartus atvers jau liepos mėnesį ir lankytojus kvies iki pat pirmųjų rudens šalnų.

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, bet ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, pelniusi „Metų turizmo objektas 2019“ ir „Metų turizmo objektas 2021“ nominacijas. Pakruojo dvare lankytojai gali susipažinti su atkurtu XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimu.

Pakruojo dvaro informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: