Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nuotr.

Savaitgalį ugniagesiai išgelbėjo keturis žmones

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 95 gaisrų ir atliko 94 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu buvo traumuoti 3 žmonės. Nuo žūties juos išgelbėjo laiku iškviesti ugniagesiai. Penktadienį po vidurdienio gaisras kilo Klaipėdoje, Kuncų gatvėje esančiame daugiabutyje. Iš buto pirmajame aukšte veržėsi tiršti dūmai. Ugniagesiai, su kvėpavimo organų apsaugos aparatais įėję į vidų, jame rado vyrą ir moterį. Jie išnešė juos į lauką ir pradėjo gaivinti. Gaivinimą tęsė pro šalį atsitiktinai ėję medikai. Abu asmenys atgavo sąmonę ir buvo išvežti į ligoninę.

Gaisras kilo kambaryje. Jo metu sudegė lova, namų apyvokos daiktai, aprūko buto ir bendrojo naudojimo koridoriai. Autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Šeštadienį 4 val. ryto pranešta apie gaisrą Vilniuje, Statybininkų gatvėje. Pro daugiabučio ketvirtojo aukšto langą veržėsi dūmai, kambaryje degė skudurai, šiukšlės ir fotelis. Iš buto ugniagesiai išnešė nesmarkiai apdegusį savininką ir išvedė nuomininką. Juos apžiūrėjo medikai, bet į gydymo įstaigą nevežė. Gaisro metu apdegė dalis grindų ir baldų. Dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Penktadienį, 4.19 val., gautas pranešimas apie gaisrą administraciniame pastate Kaune, Putvinskio gatvėje. Pastate tvyrojo daug dūmų. Pirmajame aukšte, automobilių stovėjimo aikštelėje, degė elektros laidai, nuo jų užsidegė šiltinamoji medžiaga. Per visus keturis pastato aukštus laiptinės šachtoje degė elektros laidai. Gaisro metu apdegė ir buvo išardyta 150 kv. m sienų ir lubų apdailos ir šiltinamosios medžiagos, smarkiai aprūko visos patalpos.  

Tą patį rytą apie 6 val. Šalčininkų rajone, Širvių kaime, atvira liepsna degė butas dviejų aukštų daugiabutyje. Gaisro metu sudegė visi jame buvę daiktai.

Apie 18 val. Vilniaus rajone, Bezdonių seniūnijoje, Kreivėnų viensėdyje, liepsnojo gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė ir buvo nuardyta dalis stogo dangos.

19.46 val. gaisras kilo Kauno rajone, Taurakiemio seniūnijoje, Piliuonos kaime įsikūrusioje UAB „Woodland.lt“. Atvykus ugniagesiams lentpjūvės katilinė ir šalia priblokuotas pjuvenų surinkimo bunkeris degė atvira liepsna. Gaisro metu sudegė medinės stogo konstrukcijos, buvo nuardyta dalis stogo dangos. Ugniagesiai išsaugojo 3 priblokuotus pastatus.

Šeštadienį apie 15 val. Kėdainių rajone, Gudžiūnų miestelyje, liepsnojo medinis ūkinis pastatas. Atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo sukritęs. Gaisro metu sudegė ne tik šis pastatas, bet ir jame buvusi ožka, 2 žąsys, 5 antys, 25 vištos, apdegė šuniukas.

Sekmadienį, 10.24 val., Alytuje, Vidzgirio gatvėje, degė kambarys gyvenamajame name. Iš pastato ugniagesiai išnešė ir išgelbėjo 7 naminius gyvūnus, 1 katinas nugaišo.

16 val. gaisras kilo gyvenamajame name Joniškio rajone, Žagarėje. Atvykę ugniagesiai per langą pamatė, jog dega televizorius ir spintelė. Išdaužę langą jie užgesino kilusį gaisrą. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

23.21 val. apsaugos darbuotojai pranešė, kad Kauno rajone, Domeikavos seniūnijoje, Eigirgalos kaime, pramonės paskirties pastate per kameras mato daug dūmų, veikia priešgaisrinė signalizacija. Atvykus ugniagesiams, dūmai tvyrojo antrajame aukšte, per langus matėsi atvira ugnis. Šiame aukšte buvo įrengtas baldų sandėlis. Gaisro metu išdegė visas antrasis aukštas, sudegė jame sandėliuoti baldai. Ugniagesiai nuo liepsnų apsaugojo gretimą didžiulį sandėlį.

Šeštadienio rytą buvo pranešta, kad Šiauliuose, Pramonės gatvėje, įmonėje „Omniva“, vyras įkvėpė neaiškių chemikalų, jam svaigsta galva. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, patalpose jautėsi nežymus chemikalų kvapas. Atlikę žvalgybą jie pastebėjo, kad patalpoje, kurioje kraunamos siuntos, buvo nukritusi popierinė dėžutė, kurioje buvo 1 l talpos indas su amoniaku. Dėžutė buvo išnešta į lauką, patalpos išvėdintos. Viduje dirbusius žmones ugniagesiai įspėjo, kad jie neitų į patalpą 2 valandas. Nukentėjusysis buvo išvežtas į ligoninę apžiūrai. Apie įvykį informuotas Visuomenės sveikatos centras.

Tą pačią dieną buvo gautas pranešimas, kad Vilniuje, Kaimelio gatvėje, 3 metų berniukas ant kaklo užsimovė plastikinį klozeto dangtį ir tėvai negali jo nuimti. Atvykę ugniagesiai berniuką išlaisvino.

Sekmadienį Vilniuje, Lentvario gatvėje, iš medžio ugniagesiai nukėlė katiną. Jis buvo perduotas savininkei. Gyvūnėlis buvo užlipęs į 8 m aukštį.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *