Utenos rajono savivaldybės archyvo nuotr.

Savaitgalį Utenoje – miesto gimtadieniui skirti renginiai: nuo žirgų lenktynių iki garsių atlikėjų pasirodymų

Utena ruošiasi didžiausiam savo istorijoje renginiui – 762-ojo gimtadienio proga organizuojamai Utenos miesto šventei. Tris dienas – rugpjūčio 24-26 d. vyksianti šventė apims daugiau nei šimtą sporto, meno ir pramoginių renginių. Utena – vienas seniausių Lietuvos miestų, senesnis netgi už Vilnių.

Nors Utenos miesto šventė organizuojama jau kelis dešimtmečius, tokios apimties kaip šiemet, dar nebuvo rengiama nė karto. Pagrindiniai renginio organizatoriai – Utenos rajono savivaldybė ir Utenos kultūros centras svečiams žada gausybę įvairių veiklų ir daug neišblėstančių įspūdžių.

„Renginį šiemet organizuoja nauja komanda – jam pasiruošti turėjome viso labo tris mėnesius, tačiau įdėjome labai daug širdies, kad programa būtų kuo įvairesnė, įdomių veiklų atrastų ir skirtingų kartų, ir skirtingų pomėgių žmonės, norėjome į Uteną atvežti ir įvairių čia dar nematytų dalykų“, – teigė renginio organizacinės grupės vadovė Utenos rajono savivaldybės mero patarėja Gerda Rušienė.

Renginys prasidės ketvirtadienio vakarą Miesto sode neformaliu susitikimu su naujuoju Utenos rajono savivaldybės meru Marijumi Kaukėnu, o vakarą pratęs džiazo muzikos programa – atėjusieji galės išgirsti Utenos meno mokyklos auklėtinių kolektyvą, grupę „Grūviai“, atlikėją Veroniką ChiChi.

Penktadienio vakarą toje pačioje vietoje pirmą kartą organizuojamas miesto piknikas – į jį kviečiama atsinešti pledukus, sulankstomas kėdes ir staliukus, įvairių užkandžių, gėrimų bei ateiti pasipuošus mėlynai, ar bent aprangoje turėti mėlynos spalvos detalę – tai Utenos miesto herbo spalva, simbolizuojanti ežerus, kurių rajone yra net keli šimtai. Įvairių užkandžių bus galima įsigyti ir iš greta įsikūrusių maisto furgonėlių. Pikniko dalyvius linksmins grupės „Baltasis kiras“, „Siela“ (beje, pastaroji yra kilusi iš Utenos), dainininkas Ramūnas Difartas su gyvo garso grupe.

Pagrindinė šventės diena – šeštadienis. Ypač daug renginių ją bus skirta sporto aistruoliams: Utenos stadiono automobilių stovėjimo aikštelėje nuo ryto rengiamas Lietuvos automobilių slalomo čempionato IV etapas, Utenos hipodrome – ristūnų žirgų Derby ir Kriterium pusfinalio lenktynės, įvairiose miesto gatvėse – tradiciniu tapęs Utenos velomaratonas. Aušros gatvėje vyks Aukštaitijos sporto fiestos renginiai: 3 x 3 krepšinio varžybos, mažai žinomų sporto šakų, tokių kaip akmensvydis, kerlingas, kukurūzinis žaidimas ir kt. pristatymas, taip pat kaip šios fiestos dalis, Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekoje rengiamos asmeninės šachmatų varžybos.

„Uteniškiai labai laukia slalomo, kuris mūsų mieste bus rengiamas pirmą kartą, o žirgų lenktynės į Uteną sugrįžta po ilgoko laiko – anksčiau jos čia buvo rengiamos nuolat, tačiau prieš kurį laiką išnyko. Norime šią tradiciją sugrąžinti, vėl Uteną padaryti Lietuvos žirgų sostine“, – teigė viena iš renginio organizacinės grupės narių Utenos rajono vicemerė Daiva Pečionė. Šiemet Lietuvoje paskelbti Žirgo metai, tad žirgams bus skirta ir speciali erdvė šalia Dauniškio ežero – joje bus galima sužinoti apie žirgų priežiūrą, susipažinti su įvairiomis žirginio sporto rūšimis, pasižiūrėti „Žirgų teatro“ pasirodymą.

Jokia miesto ar rajono šventė neapsieina be mugės, tad pagrindinėje – Aušros gatvėje įskurs amatų ir maisto mugė, kurioje įvairūs amatininkai, ūkininkai prekiaus savo sukurtomis ir pagamintomis prekėmis. Iš viso mugėje dalyvaus per 300 dalyvių, suvažiavusių iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.

Arvydo Jurkaičio namų kieme tądien įsikurs sendaikčių turgelis, kuriame bus galima rasti įvairių antikvarinių ir vintažinių įdomybių. Gurmanus šventės rengėjai kvies užsukti į Utenos kultūros centro kieme šurmuliuosiančią Gastronomijos fiestą, kurioje maitinimo įstaigos supažindins su įvairių pasaulio šalių produktais ir patiekalais.

Taip pat Aušros gatvėje veiks Sveikatingumo erdvė, kurioje visą dieną vyks treniruotės, praktiniai užsiėmimai ir paskaitos sveikatos išsaugojimo temomis.

Pievelėje prie Utenos kultūros centro įsikurs Vaikų šalis, siūlysianti pramogų šeimoms ir vaikams: veiks veislinių triušių paroda, stalo žaidimų kampelis, vyks kojūkininkų pasirodymas ir burbulų šou, bus piešiama ant veido, mokoma pasigaminti rankdarbių iš antrinių žaliavų, rengiami įvairūs konkursai bei loterijos.

Miesto sode tądien atsiras Jaunimo taškas, kuriame vyks jaunimo muzikos grupių festivalis „Ant paletės 2023“. Jame savo kūrybą pristatys net 17 jaunimo grupių iš visos Lietuvos, vyks diskusijos jaunimui aktualiomis temomis, o vakare – komikų ir baikerių pasirodymai.

Po pietų Utenos kultūros centro automobilių stovėjimo aikštelėje vyks akcija „Pažink pareigūno profesiją“, kurioje lankytojai galės daugiau sužinoti apie policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo pareigūnų, pasieniečių darbą, išgirsti, kur kreiptis ir kaip elgtis ekstremalios situacijos atveju, apžiūrėti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos turimos ginkluotės ekspoziciją, šarvuotį. Lietuvos kelių eismo direkcija akcijos metu visiems eismo dalyviams primins svarbiausias saugumo taisykles, demonstruos automobilio apsivertimą imituojančius įrenginius, kuriuos išbandyti galės ir lankytojai, kad galėtų įsitikinti saugos diržų svarba, bus platinamos saugos priemonės su šviesą atspindinčiais elementais.

Renginyje taip pat veiks auto-moto erdvė, kurioje prisistatys įvairūs auto ir baikerių klubai, bus parodyta motoakrobatų programa, lauko kino teatras, kuriame bus rodomi filmai vaikams ir jaunimui, per visą miestą išsibarstys meno instaliacijos ir parodos, vyks liaudies muzikos šventė „Ir nuskambės visa Lietuva“, koncertų ciklo „Vargonai skamba vasarą“ uždarymo koncertas, apdovanojimų už Aukštaitiją garsinančius pasiekimus kultūros ir meno srityje ceremonija ir daugybė kitų reginių, o vakaro programą užbaigs Didžiojoje scenoje Utenos kultūros centro kieme rengiamas garsių atlikėjų Ovidijaus Vyšniausko, Daddy Was a Milkman ir Jessicos Shy pasirodymai bei lazerių šou. Pasak organizatorių, parinkdami šiuos atlikėjus atsižvelgė į tai, ko „rinka nori labiausiai“.

Renginys – nemokamas, visose veiklose galima dalyvauti laisvai, išskyrus velomaratoną, 3 x 3 krepšinio varžybas ir asmenines šachmatų varžybas, į kuriuos reikia registruotis iš anksto.  Organizatoriai tikisi gero oro, tačiau visos veiklos yra suplanuotos taip, kad galėtų vykti ir lyjant.

Į renginį kviečiami ir uteniškiai, ir visos Lietuvos gyventojai, tikimasi, kad pasisvečiuoti atvyks ir kaimynų iš Latvijos. Į šventę pakviesti užsienio šalių miestų, su kuriais Utena bendradarbiauja, merai su komandomis, laukiama net aštuonių jų delegacijų.

Detali renginio programa: https://renginiai.utena.lt/pagrindinis/miesto-svente-2023/

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: