Savanorystė bibliotekoje

Vaikų bibliotekoje „Žalioji pelėda“ pagal vieną iš Jaunimo garantinių iniciatyvų (JGI) projekto „Atrask save“ veiklų, visą spalio mėnesį dirbo savanorė Lina Kvedaraite. Šį savanorystės projektą iš Europos sąjungos fondo lėšų įgyvendina Lietuvos darbo birža ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Iniciatyvią ir kūrybingą merginą netruko pamėgti bibliotekos skaitytojai. Jie noriai lankė ir džiaugėsi savanorės vedamais užsiėmimais bibliotekoje įsikūrusiame vaikų kūrybinės saviraiškos klube „Dryžuota kojinė“. Čia jau kuris laikas, kiekvieną ketvirtadienį organizuojama viena iš bibliotekos vykdomo projekto „Etno ir aš“ veiklų – etno ketvirtadieniai.

Savanorės vedamų užsiėmimų metu vaikai buvo supažindinami su senovės lietuvių kultūra, tradicijomis, papročiais, tautodaile ir pan. Kiekvieną pažintinį pasakojimą lydėdavo praktinis kūrybinis užsiėmimas.

Sužinoję apie gyvybės medį Lietuvių etnokultūroje, ką reiškia kiekviena medžio dalis, susirinkusieji draugiškai pasiskirstę grupėmis, ant vieno, didelio formato popieriaus lapo patys jį piešė – vieni šaknis, kiti kamieną, dar kiti šakas. Šis vaikų kolektyvinis darbas eksponuojamas bibliotekoje.

Kalbėdama apie tautinių raštų įvairovę, bei jų pritaikymą buityje, Lina paskatino vaikus pasigaminti sau riešines.

Sekantis ketvirtadienis buvo skirtas tradiciniams lietuvių patiekalams. Užsiėmimo dalyviai, išgirdę ką mėgo ir valgė senovės lietuviai, patys nusprendė pasigaminti lietuvišką mišrainę. Vaikai lupo, skuto, pjaustė, maišė ir… skanavo. Buvo tikrai skanu! Savo rankytėmis pagamintas patiekalas nė vieno nenuvylė. Jau užvalgiusius mažuosius kulinarus bibliotekininkės vaišino kakava.

Smulkioji lietuvių architektūra, jos elementai – tai dar viena etno ketvirtadienio tema, kurią lydėjo kūrybinis darbas – šių elementų panaudojimas piešiniuose, braižant juos kreidiniame popieriuje. Rezultatas – nuostabūs, spalvingi pasakų nameliai! Vaikų sukurtų darbelių paroda papuošė bibliotekos knygų lentynas.

O štai, paskutinę spalio savaitę, kai mokyklose vaikams buvo atostogos – veiklos „Žaliojoje pelėdoje“ netrūko jau ir kiekvieną dieną. Bibliotekos savanorė Lina sugalvodavo vis naujų, įdomių ir turiningų užsiėmimų. Vaikai gaminosi spalvingus skirtukus knygoms, iš gamtinės medžiagos kūrė įvairias figūrėles, žaislus, iš klevo lapų – puikius dekoratyvinius burbulus.

Vyresn. bibliotekininkė
Nijolė Podrigailė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: