Savanorystei atstumas nesvarbus: Panevėžio pradinukams mokytis padeda vilniečiai, šilutiškiai pagalbos sulaukia iš Kauno

Prieš porą savaičių šalies mokyklose pradėjo dirbti nevyriausybinių organizacijų iniciatyvos „Padėsiu mokyti(s)“ savanoriai. Pirmosios mokyklų patirtys nešą gerą žinią: noro padėti jaunesniems mokiniams nestokoja vyresnieji, o šiuolaikinės technologijos suteikia galimybių padėti kitame šalies krašte besimokantiems vaikams.

Panevėžio pradinėje mokykloje šiuo metu dirba 7 savanoriai. Kaip pasakoja mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui ir savanorių koordinatorė Dalia Dausienė, keturi iš jų į mokyklą atėjo Panevėžio miesto savivaldybės iniciatyva – ji pasiūlė mokyklai į pagalbą pasitelkti savanorius. Dar trijų savanorių pagalbos sulaukta per iniciatyvą „Padėsiu mokyti(s)“.

„Esame pradinė mokykla, vaikai – maži, jų daug, mokytis nuotoliniu būdu jiems sunku, tad papildomos rankos mums labai reikalingos“, – sako D. Dausienė.

Ji pasakoja, jog mokykla iš pradžių priėmė tik du savanorius, bet pamatę, kad jų pagalba labai naudinga, kad tai nėra tiesiog „žmonės iš gatvės“, o geba puikiai intengruotis į vaikų kolektyvą ir padėti mokytojams, nusprendė pasikviesti jų ir daugiau. Penki iš šiuo metu pradinėje mokykloje dirbančių savanorių – panevėžiečiai, dar du – vilniečiai.

„Vilniečiai jungiasi nuotoliniu būdu. Jie mūsų vaikams padeda atlikti namų darbus, pasitobulinti tuose dalykuose, kuriuose pradinukams mažiau sekasi. Kai kurioms veikloms jie susijungia grupelėmis, pvz., po penkis. Jei yra poreikis – virtualiai susitinka ir individualiai“, – pasakoja direktoriaus pavaduotoja.

Panevėžiečiai savanoriai dirba su mokykloje nuotoliniu būdu besimokančiais vaikais: padeda prisijungti prie pamokų, atlikti užduotis, papildomai paaiškina, užima vaikus pertraukų metu ir t.t. Mokykla prie kontaktinio ugdymo pagal saugaus grįžimo modelį planuoja pereiti po Velykų atostogų.

Du iš mokykloje dirbančių savanorių – gimnazistai iš Panevėžio ir Vilniaus.

„Vaikams visada – ir pandemijos, ir įprastais laikais, – yra svarbus bendravimas, o ypač mažiesiems su vyresniais mokiniais. Jie pradinukams atrodo labai dideli, savarankiški, didieji mažuosius gali įkvėpti mokytis, būti jiems pavyzdžiu. Žaviuosi mūsų savanoriais, kurie su vaikais ne tik mokosi, bet ir aptaria žaidimus, programėles, kurios tiktų mokymuisi. Jau dabar jų ryšys labai stiprus“, – dalijasi D. Dausienė.

Ji ragina kitas mokyklas nebijoti įsileisti savanorių. Pasak D. Dausienės, savanoriais nedirba atsitiktiniai žmonės. Savanorystę renkasi motyvuoti, savo atsakomybes puikiai suprantantys piliečiai – juk jie tam atiduoda savo laisvą laiką ir vienintelis atpildas, kurį gauna – mokinių ir mokytojų padėka.

Matematikos konsultacijos iš Kauno

Šilutės Vidūno gimnazijoje kol kas dirba du iniciatyvos „Padėsiu mokyti(s)“ savanoriai. Kaip pasakoja gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui ir savanorių koordinatorius Kęstutis Mockus, mokyklai būtų reikalinga dar bent vieno kontaktiniu būdu dirbti galinčio savanorio pagalba.

Šilutės gimnazijai, kaip ir Panevėžio pradinei mokyklai, gelbsti ne tik vietos gyventojai. Viena šilutiškė savanorė padeda mokykloje nuotoliniu būdu besimokančiam devintokui. Tuo tarpu vienuoliktokui mokytis matematikos padeda savanoris studentas iš Kauno.

„Po pirmųjų individualių nuotolinių susitikimų mūsų gimnazistas buvo labai patenkintas – ir pagalba mokantis, ir nauja pažintimi. Paskutiniųjų klasių mokiniams ir įdomu, ir naudinga pabendrauti su porą metų vyresniais jaunuoliais – juk jie jau galvoja apie savo pasirinkimus, būsimas studijas, galiausiai, studentišką gyvenimą. Tokios pažintys gali motyvuoti“, – sako K. Mockus.

Jis teigė tikįs, kad savanorystės iniciatyva pasiteisins ir pasirodys naudinga visiems jos dalyviams: mokykloms, mokiniams ir patiems savanoriams. Savanoriai Vidūno gimnazijoje ketina dirbti iki gegužės pabaigos.

Savanoriai laukiami

Praėjusią savaitę savanoriai savo veiklą pradėjo daugiau nei 30 šalies mokyklų, o iš viso savanorių pagalbos sulaukti nori apie 40 mokyklų iš Vilniaus, Telšių, Rokiškio, Panevėžio, Pasvalio, Molėtų, Kauno, Jurbarko, Druskininkų, Alytaus ir kitų miestų ir rajonų.

NVO iniciatyva „Padėsiu mokyti(s)“ skirta pagelbėti moksleiviams mokytis nuotoliniu, kontaktiniu ar mišriu būdu. Savanoriai mokiniams padeda prisijungti prie elektroninių mokymosi sistemų, jose surasti ir atlikti klasės ir namų darbus, gelbsti ir pamokų metu, ir po jų, teikia emocinę pagalbą, paramą. Pasitelkti savanorius yra viena iš pagalbos priemonių, numatytų Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos plane, skirtame mokymosi praradimams dėl pandemijos kompensuoti.

Iniciatyva paremta savanoriškos veiklos principu – prie iniciatyvos gali jungtis Lietuvos piliečiai nuo 16 metų. Minimali savanorystės trukmė yra 2 mėnesiai, bent 4 valandos per savaitę. Pagalbos reikia mokiniams ir mokyklose, ir dienos centruose.

Prieš pradėdami dirbti su moksleiviais savanoriai išklauso Paramos vaikams centro mokymus. Taip pat, siekiant užtikrinti tiek savanorių, tiek moksleivių sveikatos saugumą, savanoriai yra aprūpinti saugos priemonėmis, jiems atliekami ir reguliariai kartojami COVID-19 testai.

Norintiems prisijungti prie iniciatyvos daugiau informacijos čia: https://www.facebook.com/PadesiuMokytis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: