Lietuvos naujienos - Verslas - 2021-10-18

Savarankiškai tvarkoma buhalterija – žingsnis, dėl kurio būtina gerai pagalvoti

Nesvarbu, ar esate didelės logistikos įmonės vadovas, ar vadovaujate nedideliam greitojo maitinimo verslui, buhalterinė apskaita – jums aktuali tema. Nepriklausomai nuo veiklos srities, metinių pajamų dydžio ar kitų niuansų, reguliariai, vadovaujantis nustatytais laiko terminais bei kitomis taisyklėmis, privalo būti atliekami būtini apskaitos darbai. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, dirbant savarankiškai,  apskaita gali būti tvarkoma savo jėgomis, tačiau dažniausiai tam pasitelkiamas buhalterio etatas ar specializuotų buhalterinių įmonių paslaugos. Gali pasirodyti keista, tačiau sprendimas, kas tvarkys jūsų įmonės buhalteriją, yra vienas svarbiausių žingsnių. Nuo to priklauso apskaitos atlikimo darbų kokybė bei punktualumas. 

Net ir tais atvejais, kai teoriškai buhalteriją galite tvarkyti patys, tokią galimybę būtina gerai įvertinti. Pritrūkus įgūdžių ar tiesiog laiko, apskaitoje atsiranda ne tik klaidų: kai kurie buhalteriniai darbai atidedami vėlesniam laikui ar tiesiog…„pamirštami“, tikintis, jog šis faktas nebus pastebėtas. Visada prisiminkite, jog apskaitoje nėra nereikalingų ar nesvarbių darbų: viskas privalo būti atlikta kruopščiai ir laiku. Bet kokia „improvizacija“ šioje srityje greitai paaiškėja, pavyzdžiui, įmonės veikla pradėjus išsamiau domėtis VMI, įsigijus įmonę iš kito savininko ar, tvarkant buhalteriją, pradėjus lįsti įvairiems neaiškumams. Jei apskaitos užduotys žmogui, neturinčiam specifinių šios srities žinių bei įgūdžių, ir taip yra kietas „riešutėlis“, tai situacijos, kai buhalteriniuose dokumentuose pilna klaidų ar apskritai apstu neatliktų darbų, natūralu, kelia dar daugiau problemų. Racionaliausia išeitis tokiu atveju – apleistos buhalterijos tvarkymo paslauga, teikiama specializuotų apskaitos bendrovių.

Apleistos buhalterijos tvarkymas apima visas tas pačias užduotis, kurios sudaro „įprastą“ buhalteriją. Esminis skirtumas, jog atliekami apskaitos darbai, kurie turėjo būti padaryti kažkada anksčiau. Vadinasi, tai – darbai, kurių atlikimas iš buhalterio pareikalauja dar didesnio kruopštumo, atidumo bei didesnių laiko sąnaudų. 

Tik specialistai, įvertinę jūsų apskaitos dokumentus, nuspręs, kurie apskaitos darbai nebuvo atlikti ar padaryti klaidingai. Nesvarbu, kokio dydžio ar veiklos srities yra jūsų įmonė, kokios apimties ar „amžiaus“ apleista buhalterija. Kreipkitės į UAB „Joomla“ – patikimą buhalterinių paslaugų įmonę, prisiimančią atsakomybę už savo atliktą darbą nuo pat paslaugų teikimo sutarties pasirašymo. Daugiau informacijos apie apleistos buhalterijos tvarkymo paslaugą rasite čia: https://joola.lt/buhalterines-apskaitos-paslaugos/apleistos-apskaitos-tvarkymas/


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: