Savarankiško užimtumo rėmimo priemonė – parama darbo vietas sau kuriančiam jaunimui

Savarankiško užimtumo rėmimo priemonė – tai reali galimybė jauniems žmonėms įgyvendinti drąsias idėjas. Finansinė parama, teikiama verslo projektams, yra labai svarbi verslumo skatinimo priemonė ir didelė paskata jaunimui dirbti ir užsidirbti gyvenant Lietuvoje. Įgyvendinant minėtą priemonę 2017 metais Panevėžio teritorinė darbo birža subsidijavo 30 jaunų žmonių verslo pradžią ir dar 15 asmenų jau pradėjo savo įmonių steigimo procedūras. Indrė, Eglė, Mindaugas, Egidijus, Tadas, Šarūnas – tai tik keletas iš didelio būrio ambicingų jaunų žmonių, kurie sėkmingai įgyvendina savo idėjas ir sumanymus.

Indrė, meniškos sielos jauna moteris, visą laiką domėjosi fotografija ir puoselėjo vieną svajonę – turėti savo foto studiją. Šis hobis įtraukė ir su fotoaparatu ji nebesiskyrė. Tobulino savo, kaip fotografės, gebėjimus ir įgūdžius įvairiausiuose mokymuose. Prieš tris metus Indrė tapo fotografų draugijos nare ir galutinai apsisprendė savo gyvenimą sieti būtent su šia veikla.

Subrandintą verslo planą įgyvendinti Indrei padėjo Panevėžio teritorinėje darbo biržoje organizuota Savarankiško užimtumo rėmimo priemonė: subsidijos pagalba ji įsigijo fotografui reikalingą fotografavimo bei studijos apšvietimo įrangą. Sėkmingam verslo vystymui, veikli moteris žinių įgavo lankydama įmonės darbo organizatoriaus kursus ir įkūrė MB „Damindra“. Šiais metais pagaliau išsipildė jaunos moters svajonė: ji įsirengė šiuolaikinę, įvairioms fotosesijoms pritaikomą studiją ir sėkmingai įgyvendina savo idėjas. Fotografė bendradarbiauja su grožio salonais, žmonės dažnai kviečia įamžinti vestuvių ir jubiliejų akimirkas, ji mielai imasi fotografuoti vaikų šventes. Indrė patenkinta verslo pradžia, o optimizmo teikia patenkintų klientų padėka ir geri atsiliepimai.

Eglei prieš penkerius metus baigtos sociologijos studijos sėkmės, siekiant nuolatinio užimtumo, neatnešė. Gal todėl, kad ją traukė grožio paslaugų sritis – kosmetologija. Prieš du metus ji pasuko savo svajonės link: įgijo higieninės kosmetikos kosmetologo kvalifikaciją ir įsigijusi verslo liudijimą pradėjo veiklą šioje srityje. Galutinai įsitikinus savo pasirinkimo teisingumu, Eglė nusprendė žengti dar vieną žingsnį – įsirengti sau kosmetologo darbo vietą. Suteikta savarankiško užimtumo rėmimo subsidija padėjo ryžtingai merginai įveikti ir šį iššūkį: įsigyti darbui reikalingą įrangą. Jau beveik metus veikianti IĮ „Grožio koncepcija“ teikia pačias naujausias paslaugas. Atliekamų grožio procedūrų kokybe jau įsitikino daug panevėžiečių, kadangi Eglė nuolat tobulina savo kvalifikaciją ir domisi inovatyviomis kosmetikos priemonėmis, dalyvaudama įvairiuose mokomuosiuose renginiuose. „Norint būti geriausia, reikia mokytis iš geriausių“, – įsitikinusi Eglė. Ji tiki savo verslo sėkme ir jau planuoja teikiamų paslaugų plėtrą. Mėgstamas darbas ir gausus jos darbu patenkintų klienčių būrys skatina žengti toliau.

Mindaugas, įkūręs MB „Kikulis“, kuri teikia keleivių pervežimo paslaugas: „Idėja, dirbti savarankiškai, gimė pastebėjus poreikį tokiai paslaugai“. Vaikinas į darbo biržą kreipėsi baigęs Kauno technologijos universitetą, turėdamas inžinieriaus diplomą ir darbinės patirties savarankiškoje veikloje.

Mindaugas prisimena: „Dirbau su verslo liudijimu, tačiau rimčiau užsiimti verslu trūko lėšų. Savo galimybes pradėti verslą aptariau su aptarnaujančiu specialistu, kuris ir patarė parengti paraišką dalyvauti savarankiško užimtumo priemonėje“. Gavęs subsidiją, vaikinas įsigijo autobusiuką „Ford Transit Custom“ ir užsiima privačiais keleivių pervežimais. Ateityje Mindaugas planuoja plėsti savo verslą ir įsigyti daugiau transporto priemonių.

Egidijus, padirbėjęs užsienyje, įkūrė MB „Egidijaus baldai“: „Svarbu gera idėja ir negailėti laiko išstudijuoti rinką“. Pasak vaikino, verslo idėja gimė dirbant ankstesnį darbą statybose. Egidijus norėjo ne sezoninio darbo, o užimtumo visus metus. Jaunuolis pradėjo domėtis baldų gamyba, važinėti po įmones ir rinkti informaciją. Nusprendęs, kad tai jo sfera, pradėjo pirmuosius darbus. Egidijus, apie darbo biržos teikiamą paramą pradedantiems verslą, sužinojo iš draugo, kuris jau buvo pasinaudojęs darbo biržos finansine parama ir džiaugiasi savo karjeros pradžia. Egidijus pasakoja: „Pasirinkau šią paramos formą, nes ji labiausiai tiko mano plėtojamam verslui, parama – neatlygintina, o darbui reikalingus įrankius įsigyti savo lėšomis man per brangu. Darbo biržos paramos sąlygos man tiko ir atitiko ateities viziją. Labai džiaugiausi gavęs teigiamą darbo biržos sprendimą. Įkūriau MB „Egidijaus baldai“ ir gavau finansinę paramą, už kurią įsigijau stakles, kompresorių, drožlių nusiurbimo įrankį. Visa įranga reikalinga gaminant baldus. Parama buvo labai naudinga verslo pradžiai.“ Egidijus planuoja plėsti baldų gamybą Rokiškyje ir jo rajone bei įdarbinti keletą naujų darbuotojų. Savo verslą jaunuolis reklamuoja vietiniame laikraštyje, internete, naudoja lauko reklamą (stendas), socialinius tinklus.

Statybininkas Tadas, įkūrė MB „Giriunta“ Rokiškyje: „Svarbu turėti tikslą ir siekti jo, nesustoti pusiaukelėje“. Jaunuolis Utenos regioniniame profesinio mokymo centre įgijo apdailininko profesiją. Tadas prisimena, kad statybininko profesiją pasirinko, nes tai – paklausi profesija darbo rinkoje. Jaunuolis laimės ieškoti buvo išvykęs į užsienį. „Visą laiką jaučiausi emigrantu, turėjau dirbti geriau už kitus, įrodinėti ko esu vertas. Mane pradėjo girti, kad esu geras darbuotojas ir tada pagalvojau, kodėl dirbu samdomą darbą, kai galėčiau pradėti savo verslą. Grįžęs į Lietuvą, tyrinėdamas statybinių darbų rinką, pastebėjau, krautuvo paslaugų poreikį. Nusprendžiau užsiimti statybų verslu ir įsigyti ekskavatorių – krautuvą“ – pasakoja ryžtingas vaikinas.

Tadas – vienas iš projektų „Atrask save“ ir „Naujas startas“ dalyvių. Dalyvaudamas darbo biržos projektuose jaunimui, įgijo reikiamų žinių verslui kurti ir dirbti savarankiškai, parengė paraišką dalyvauti savarankiško užimtumo rėmimo priemonėje ir gavo subsidiją verslui. Jau dabar Tadas planuoja savo verslo plėtrą. Svarstantiems apie nuosavą verslą Tadas kviečia išdrįsti ir pabandyti. „O savarankiško užimtumo rėmimo priemonė – tai lyg drąsos ir motyvacijos šaltinis, kuris veikia labai teigiamai ir parodo, kad Lietuvoje galima pradėti savo verslą.“ – įsitikinęs jaunas verslininkas.

Šarūnas, būdamas dvidešimties įgijo apdailininko profesiją, tačiau padirbėjęs statybose, suprato, kad tokio darbo dirbti visą gyvenimą nenorėtų. Jaunuolį labiau traukė technika, todėl pradėjo domėtis automobilių remontu. Kaip ir dažnas jaunas žmogus, ragavo ir emigranto duonos, tačiau namų trauka neleido ilgiau ten užsibūti. Sugrįžęs į Biržus, Šarūnas keletą metų dirbo variklinių transporto priemonių remontininku ir sukaupė nemažą darbo patirtį. Jis vis dažniau pagalvodavo apie nuosavą verslą, kadangi profesinė veikla jam sekėsi puikiai. Brandinamo verslo plano įgyvendinimą stabdė lėšų trūkumas, tačiau vaikinas nenuleido rankų ir pradėjo domėtis verslo sukūrimo ir finansavimo galimybėmis.

Sužinojęs apie darbo biržos teikiamą paramą savarankiškam užimtumui, Šarūnas, ilgai nelaukė ir kreipėsi į Panevėžio teritorinės darbo biržos Biržų skyrių, kur jam buvo suteikta informacija apie savarankiško užimtumo rėmimo priemonės teikiamas galimybes ir reikalavimus. „Pasinaudojus subsidija įsirengiau šiuolaikiškais įrengimais aprūpintą variklinių transporto priemonių mechaniko darbo vietą, todėl klientams galiu teikti kokybiškas paslaugas“, – džiaugiasi verslo pradžia Šarūnas. Nors kaip verslininkas žengia pirmuosius žingsnius, tačiau savo atsakingu darbu jau spėjo pelnyti klientų pasitikėjimą, todėl jų netrūksta.

Jeigu turite gerų sumanymų dėl savo verslo organizavimo, darbo birža gali Jums pasiūlyti finansinę paramą jų realizavimui. Darbo birža kviečia užimtumo siekiančius ir turinčius verslo idėjų jaunus žmones ieškoti naujų galimybių.

Daugiau informacijos – Jaunimo darbo centruose, teritorinėse darbo biržose, interneto svetainėje www.ldb.lt


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: